ورود كاربران

آخرين مطالب

كارگاه دو روزه در ارتباط با بيماري هاي قابل پيشگيري با واكسن در تاريخ ۱۰ و ۱۱ شهريور ماه ۹۷ توسط واحد پیشگیری و مبارزه  با بیماری ها، در سالن آموزش معاونت بهداشتي شاهرود برگزار گرديد. در اين كارگاه كه با حضور مراقبين سلامت شاغل در مراكز شهري و روستايي برگزار شد ضمن آموزش بيماري هاي قابل پيشگيري با واكسن، مقرر گرديد از نيمه دوم شهريور ماهسال جاری برنامه  تزریق واكسن پوليوي تزريقي براي كودكان چهارماهه علاوه بر واكسيناسيون روتين، نيز صورت پذیرد.

 

13

كارگاه آموزشی در خصوص پیشگیری و مراقبت بیماری تب کریمه کنگو و هاری جهت گروه های مراقبين سلامت و افراد ارایه دهنده خدمات مربوطه در تاريخ هاي ۵ و ۶ تیر ماه ۱۳۹۷ و در محل سالن آموزش معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها برگزار گرديد.

 

13

 

كارگاه آموزشی در خصوص پیشگیری و مراقبت از انواع مختلف بیماری های هپاتیت جهت گروه های مراقبين سلامت و افراد ارایه دهنده خدمات مربوطه در تاريخ هاي یک، دو و سوم مرداد ماه ۱۳۹۷ و در محل سالن آموزش معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها برگزار گرديد.

 

13

3

اقدام به خودکشی یکی از مشکلات نسبتاً شایع در افرادی است که احساس می کنند نمی توانند برای مشکلات خود راه حل مناسبی پیدا کنند. این افراد بدلیل نا امیدی تصمیم می گیرند به زندگی خود خاتمه دهند.

ادامه مطلب

swine-flu63

 

آنفلوآنزا یا گریپ (Grippe) بیماری واگیردار است که توسط نوعی ویروس آران‌ای از خانواده Orthomyxoviridae ایجاد می‌شود. این نوع ویروس‌ها در پرندگان و پستانداران اثر می‌گذارند. این بیماری باعث عفونت حاد دستگاه تنفسی می‌شود که با سردرد ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی‌حالی شدید نمایان می‌شود. این بیماری در موارد حاد به خصوص در خردسالان ممکن است باعث سینه‌پهلو شود. سه گونه ویروس آنفلوآنزا به نامهای A B C وجود دارد. در حالت معمولی دورهٔ بیماری ۳ تا ۴ روز است

ادامه مطلب

منوكسيد كربن گازي است كه در اثر سوختن ناقص سوخت هاي فسيلي مانند نفت، گاز، بنزين،گازوئيل و ذغال چوب حاصل شده و به علت اينكه فاقد رنگ، بو و مزه بوده و غير محرك است و مسموميت با آن به راحتي رخ مي دهد.

ادامه مطلب

Print

  poster_219439

با توجه به شروع فصل سرما، معاونت بهداشتي با همكاري واحد آموزش و ارتقاء سلامت اقدام به راه اندازي كمپين پيشگيري از آنفلونزا و بيماري هاي حاد تنفسي نموده است.

ادامه مطلب