ورود كاربران

آخرين مطالب

کارگاه شیرمادر و به مناسبت هفته شیر مادر، در تاریخ ۹۸/۵/۱۶ در سالن شماره ۱ معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.

در این کارگاه در خصوص مزایای شیر مادر و اهمیت همراهی خانواده به خصوص پدران و تاثیر مثبت آن در موفقیت امر شیردهی  توسط کارشناس مشاوره شیر مادر معاونت بهداشتی خانم ذوالفقاری مطالبی ایراد گردید.

کمیته مراقبت مرگ کودکان ۵۹-۱ ماهه معاونت بهداشتی شاهرود در تاریخ ۹۸/۵/۲۰ در محل معاونت برگزار شد .

موضوعات مطرح شده در جلسه :

-بررسی استخرهای آب غیر مجاز باغات و خطرات آن و راهکارهای پیشگیری از سوانح و حوادث در استخرها (گزارش اداره جهاد کشاورزی و بهداشت حرفه ای و محیط)

-گزارش مصوبات جلسه قبلی 

-گزارش مرگ کودکان ۱تا ۵۹ ماهه توسط کارشناسان مراکز و ارائه مداخلات جهت پیشگیری 

شرکت کنندگان:

آقای دکتر بینش رئیس مرکز بهداشت

خانم دکتر جعفریان متخصص اطفال

آقای مهندس فرهنگی نماینده جهاد کشاورزی

خانم دکتر عامریان مدیر گروه سلامت خانواده ،جمعیت و مدارس

خانم دکتر ذوالفقاری کارشناس مسئول مرگ کودک دانشگاه

خانم دکتر واحدی کارشناس مرگ کودک معاونت بهداشت

همکاران مراکز و مسئولین واحدهای بهداشتی

 

 

ما می توانیم با هم برای آینده ای سالم، مرفه و پایدار تلاش کنیم

 

شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر۱۰- ۱۶ مردادماه در سال ۲۰۱۹:

توانمندی سازی پدر و مادر در راستای تغذیه کودک با شیرمادرهمین حالا و برای آینده

 

تغذیه با شیر مادر هدیه بی نظیر الهی به انسانهای پاک و کوچک است.

Baby milk bottle

كلينيك شير مادر معاونت بهداشت و واحد سلامت خانواده به منظور افزايش آگاهي و آمادگي مادران باردار و بهبود شاخص هاي سلامت مادران و نوزادان و شير دهي به طور ماهانه و با هماهنگي كارشناسان شير مادر مراكز  اقدام به برگزاري همايش شير مادر در محل معاونت بهداشت سالن شماره ۲ می نمايند.

در همين راستا اولين جلسه این برنامه در مورخ ۲۶ / ۱۰ / ۹۷ با شركت ۲۷ مادر همراه با نمايش كليپ شير مادر و توزیع تراكت های آموزشي برگزار گردید و پرسش و پاسخ بین مادران و همكاران انجام پذیرفت.

25 23

واحد سلامت خانواده بمنظور ارتقاء سطح آگاهي و مهارت ماماهاي شاغل در سطح مراكز خدمات جامع سلامت  درخصوص غربالگري سرطان پستان و تشخيص زودرس با توجه به افزايش آمار مبتلايلان به سرطان پستان و مشكلاتي كه اين بيماري از نظر خانوادگي ، اجتماعي و مالي براي فرد ، خانواده  و جامعه به همراه دارد  اقدام به برگزاري كارگاه آموزشي عملي سرطان پستان در تاريخ ۱۵ / ۱۰ / ۹۷ در سالن معاونت آموزشي نموده است . در اين كارگاه يكروزه كه سركار خانم دكتر امير خليلي جراح عمومي بعنوان سخنران حضور داشتند د ر خصوص علايم و نشانه ها ، افراد پرخطر ، راههاي پيشگيري و درمان و تشخيصهاي درماني به صورت تئوري مطالبي را بيان نمودند  و درپايان معاينه عملي مولاژ نيز آموزش داده شد.

 

photo_2019-01-09_13-04-47

با توجه به اهميت تغذیه نوزادان با شيرمادر ، همچنین حفظ و تداوم شيردهي مادران و در جهت  توانمند سازي هر چه بيشتر مراقبين سلامت وكمك به مادران دارای اختلالات شیردهی درمراكز شهري و روستايي، واحد سلامت خانواده اقدام به برگزاري كلاس آموزشي عملي شيرمادر بصورت هفتگي نموده است لازم به ذکر است که در برگزاری این برنامه  از  اساتيد مجرب و همكاران دوره ديده استفاده می شود .

untitl85ed untitle8585d

01

هفته جهاني شير مادر از دهم تا هفدهم مرداد گرامي باد. شعار امسال ۱۰۰۰ روز طلايي(۲۷۰ روز بارداري + ۷۳۰ روز شيردهي ): مهر مادر ، شير مادر

ادامه مطلب