ورود كاربران

آخرين مطالب

كلينيك شير مادر معاونت بهداشت و واحد سلامت خانواده به منظور افزايش آگاهي و آمادگي مادران باردار و بهبود شاخص هاي سلامت مادران و نوزادان و شير دهي به طور ماهانه و با هماهنگي كارشناسان شير مادر مراكز  اقدام به برگزاري همايش شير مادر در محل معاونت بهداشت سالن شماره ۲ می نمايند.

در همين راستا اولين جلسه این برنامه در مورخ ۲۶ / ۱۰ / ۹۷ با شركت ۲۷ مادر همراه با نمايش كليپ شير مادر و توزیع تراكت های آموزشي برگزار گردید و پرسش و پاسخ بین مادران و همكاران انجام پذیرفت.

25 23

واحد سلامت خانواده بمنظور ارتقاء سطح آگاهي و مهارت ماماهاي شاغل در سطح مراكز خدمات جامع سلامت  درخصوص غربالگري سرطان پستان و تشخيص زودرس با توجه به افزايش آمار مبتلايلان به سرطان پستان و مشكلاتي كه اين بيماري از نظر خانوادگي ، اجتماعي و مالي براي فرد ، خانواده  و جامعه به همراه دارد  اقدام به برگزاري كارگاه آموزشي عملي سرطان پستان در تاريخ ۱۵ / ۱۰ / ۹۷ در سالن معاونت آموزشي نموده است . در اين كارگاه يكروزه كه سركار خانم دكتر امير خليلي جراح عمومي بعنوان سخنران حضور داشتند د ر خصوص علايم و نشانه ها ، افراد پرخطر ، راههاي پيشگيري و درمان و تشخيصهاي درماني به صورت تئوري مطالبي را بيان نمودند  و درپايان معاينه عملي مولاژ نيز آموزش داده شد.

 

photo_2019-01-09_13-04-47

با توجه به اهميت تغذیه نوزادان با شيرمادر ، همچنین حفظ و تداوم شيردهي مادران و در جهت  توانمند سازي هر چه بيشتر مراقبين سلامت وكمك به مادران دارای اختلالات شیردهی درمراكز شهري و روستايي، واحد سلامت خانواده اقدام به برگزاري كلاس آموزشي عملي شيرمادر بصورت هفتگي نموده است لازم به ذکر است که در برگزاری این برنامه  از  اساتيد مجرب و همكاران دوره ديده استفاده می شود .

untitl85ed untitle8585d

01

هفته جهاني شير مادر از دهم تا هفدهم مرداد گرامي باد. شعار امسال ۱۰۰۰ روز طلايي(۲۷۰ روز بارداري + ۷۳۰ روز شيردهي ): مهر مادر ، شير مادر

ادامه مطلب