ورود كاربران

آخرين مطالب

به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(س) و روز ملی جوان ، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با مشارکت سازمان های همکار باهدف معرفی مراکزخدمات جامع سلامت و ارایه خدمات مشاوره سبک زندگی سالم و مهارت های ارتباطی، مشاوره رایگان بهداشت روان و تغذیه سالم ، آموزش پیشگیری از رفتارهای پرخطر و تست رایگان ایدز، اقدام به راه اندازی اتوبوس ایدز در طول هفته سلامت، ۹۸/۱/۲۸ لغایت ۹۸/۲/۳ از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر جوان نموده است.

شعار روز جوان «من ارزشمندم» می باشد.

photo_2019-04-16_13-25-37

13

✅ گزارش نهایی طرح یک ماهه سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

 

✅ ۴۳۹۵ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و معدوم سازی ۳۷۱۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته!

 

❇️به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مصاحبه با دکتر احسان بینش؛ رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه، در یک ماهه طرح سلامت نوروزی اجرا گردیده در این معاونت، از تاریخ ۲۰/۱۲/۹۷ لغایت ۲۰/۱/۹۸، بیش از ۴۳۹۵ مورد، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، مراکز و اماکن بین راهی بازدید به عمل آمد که به دنبال آن ۳۴ مورد از مراکز و اماکن دارای مشکل تعطیل شده اند.

 

????بینش در ادامه افزود، در این مدت ۱۱۶ مورد بازدید از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی و ۱۴۲۲ مورد کلرسنجی و نمونه برداری از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی و ۱۷۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی و ۶۴۷ مورد سنجش با دستگاههای پرتابل صورت پذیرفته است.

 

????دکتر بینش میزان نمونه برداری از مواد غذایی را ۲۳۹ مورد و مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته معدوم شده از شروع طرح تا مورخه بیستم فروردین ماه را ۳۷۱۷ کیلوگرم اعلام داشتند.

 

????ایشان در خاتمه اعلام داشتند که در این بازه زمانی  به ۵۳ مورد شکایات مردمی و سامانه ۱۹۰ رسیدگی شده است.

 

 

 

@behdashtshahrood

دکتر احسان بینش معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان شاهرود، در روز جمعه ۲۳ فروردین ماه و از ساعت ۹:۳۰ صبح  در قالب سی و هشتمین دیدار چهره به چهره دکترحسینی شاهرودی  نماینده شاهرود و میامی با مردم و در مدرسه قلعه شاهرود ، به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در فریضه باشکوه نماز جمعه به منظور مرتفع کردن مشکلات حوزه سلامت شهروندان شرکت نمودند و با مردم دیدار چهره به چهره داشتند.

photo_2019-04-13_12-55-11

جلسات آموزشی توسط واحدهای مختلف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برای دانشجویان پزشکی به مدت یک هفته و از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۲ فروردین ماه در سالن های آموزش معاونت برگزار گردید.

13

اولین جلسه گروه مدیریت و کارشناسان ستادی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۸ در سالن شماره یک این معاونت برگزار گردید و در ارتباط با مسایل مختلف بهداشتی درمانی و خدماتی بحث و تبادل نظر گردید.

13

تیم روانشناس های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تاریخ ۱۸/۱/۹۸ به روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی اعزام گردیدند وبا  توجه به بروز مشکلات با توجه به بلایای طبیعی، با مراجعه خانه به خانه، به ارائه حمایت های روانی و اجتماعی به مردم آسیب دیده پرداختند.

13

بازدید نوروزی دکتر بینش؛ رییس مرکز بهداشت، آقای یوسفی؛ معاون اجرایی و آقای حبیبی؛ مسئول امور اداری معاونت، از واحدهای ستادی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مورخ ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ صورت پذیرفت.

13.2

بازدید نوروزی دکتر بینش؛ رییس مرکز بهداشت، آقای یوسفی؛ معاون اجرایی و آقای حبیبی؛ مسئول امور اداری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی  شاهرود از مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های سلامت شهر شاهرود  در مورخ ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ صورت پذیرفت.

13

بیماری تب برفکی مختص دام هاست

دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و متخصص بیماری ھای عفونی در  تعریف بیماری تب برفکی اظهار داشت؛ تب برفکی بیماری شناخته شده دام است و دام ها و حیوانات وحشی را درگیر می کند، این بیماری در دام با علایمی نظیر تاول و زخم در مخاط دهان، دور زبان، لب، گونه، لثه  و پاها، خود را نشان می دهد.

بینش ضمن بیان اینکه از نظر علمی انتقال این بیماری به انسان بسیار نامحتمل است، افزود؛ این بیماری در بین دام ها واگیردار بوده و کنترل بیماری منوط به واکسیناسیون، مراقبت شدید نقل و انتقال حیوانات، قرنطینه نمودن حیوانات مبتلا، اعمال محدودیت در خرید و فروش حیوانات است.

ایشان در پایان تاکید کردند که هیچگونه نگرانی در مورد ابتلا به این بیماری و بروز عوارض آن در انسان وجود ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

۷۳۶ کیلو گرم مواد غذایی فاسد در شاهرود کشف و معدوم شد 

دکتر احسان بینش معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن بیان اینکه از موزخ ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ لغایت اول فروردین ماه ۱۳۹۸ با شروع طرح سلامت نوروزی در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۷۳۶ کیلو گرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شده است، ابراز داشت: از این میزان ۱۲۵ کیلو گرم لبنیات، ۲۴۲ کیلو گرم مواد پروتئینی، طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌ها ۱۴ کیلو گرم ، گروه شیرینی و نان و آجیل ۱۳۲ کیلو گرم و گروه کنسرو و کمپوت و نوشابه‌ها و مشابه ۲۲۳ کیلو گرم را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه هشت مورد گزارش شکایات مردمی و ۱۰ گزارش از طریق سامانه ۱۹۰ رسیدگی شده است، اضافه کرد: طی مدت مذکور با ۷۶ دست‌فروش دوره‌گرد برخورد و نظارت و بازرسی‌های مشترک با سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر نوروزی صورت گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه به منظور ارتقا سلامت مسافران نوروزی مجموعا ۱۷۴۵ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و بین‌راهی صورت گرفته است، ابراز داشت: در این بازدیدها ۳۱ مورد از آنها به مراجع قضائی معرفی شدند.

گفتنی است : میزان بازرسی کارشناسان برنامه معادل دو هزار و ۵۴۴ نفر ساعت بوده است.

 

جلسه مدیریت بحران به جهت بارش های باران و برف و احتمال ایجاد اختلال و بروز مشکل در برخی روستاها در تاریخ ۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ با حضور رییس مرکز بهداشت شاهرود، معاونین فنی و اجرایی و مسئولین واحدهای معاونت بهداشتی شاهرود برگزار گردید.

دکتر بینش؛ معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت شاهرود ضمن بیان اهمیت موضوع از همکاران خواستند که جهت پیشگیری از بروز اختلال در عملکرد و ارایه خدامت همکاران در مراکز خدمات جامع سلامت اهتمام ویژه به عمل آید.

در این جلسه ضمن بررسی وضعیت و تحلیل شرایط موجود در مراکز درگیر با مشکلات، بحث و تبادل نظر در بعد اجتماعی این قبیل مسایل، تاکید ویژه در جهت تسریع در ارایه خدمات، اطلاع رسانی مناسب جهت جلوگیری از ترویج شایعات، برگزاری جلسات آموزشی و تهیه رسانه های آموزشی لازم در زمینه سلامت روحی و روانی عمومی و پیشگیری از حوادث، پیشگیری از بروز بیماری های عفونی و واگیر، ارایه خدمات عمومی و … گردید و تصمیم های لازم اتخاذ گردید.

 

IMG_2343

@behdashtshahrood

گوشه ای از فعالیت های برنامه سلامت نوروزی سال ۱۳۹۸ معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و

بازدید و نظارت کارشناسان بهداشت محیط معاونت بر مراکز و اماکن بین راهی و معدوم سازی مواد غذایی و آشامیدنی تاریخ گذشته و سنجش پراکسید روغن در رستوران های بین راهی با تجهیزات پرتابل

 

13

جلسه اضطراری در خصوص تسهیل ارایه خدمات بهداشتی درمانی در مراکز درگیر با بارش برف و مسدود شدن راه ها، با حضور دکتر چمن؛ ریاست دانشگاه، دکتر بینش؛ معاون بهداشتی، دکتر شیبانی؛ معاون درمان و معاونین اجرایی و فنی معاونت بهداشتی و مسئول روابط عمومی دانشگاه، صبح امروز (۲۸ اسفند) برگزار و تصمیم های لازم اتخاذ گردید.

تیم های امدادی به محل های حادثه دیده اعزام گردید.

13

به گزارش روابط عمومی دانشگاه : دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از آغاز طرح سلامت نوروزی در این دانشگاه خبر داد و گفت: ۲۶ اکیپ در ایام نوروز برای نظارت بر مراکز مواد غذایی و اقامتی در شاهرود فعال است.
دکتر بینش ضمن بیان اینکه طرح سلامت نوروزی با اولویت بازدیدهای بهداشت محیط امسال نیز آغاز شد، ابراز داشت: این طرح هم‌زمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز به مدت یک ماه از تاریخ ۲۰ اسفند لغایت ۲۰ فروردین‌ماه اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه در این بازه زمانی ۲۶ نفر اکیپ و هر اکیپ دو نفر وظیفه بازرسی و نظارت بر عرضه مواد غذایی را طی دو نوبت صبح و عصر بر عهده‌دارند، اضافه کرد: این افراد از هشت صبح لغایت هشت شب فعال هستند و در مابقی ساعات نیز شهروندان و زائران می‌توانند تخلفات را با سامانه ۱۹۷ مطرح کنند قطعاً پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن بیان اینکه با توجه به‌قرار گرفتن شاهرود در مسیر زائران علی بن موسی‌الرضا (ع) نظارت و بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود، ابراز داشت: رستوران‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل‌ها، مراکز عرضه مواد غذایی که در آن‌ها احتمال بروز تخلفات وجود دارد توسط تیم نظارتی بهداشت و درمان، نظارت و بازرسی می‌شود.

بینش بابیان اینکه در طرح سلامت نوروزی سال گذشته شش هزار و ۵۵۶ مورد بازرسی در سطح شاهرود صورت گرفت، تصریح کرد: در این بازه زمانی یک‌ ماهه حدود ۱۸۸ اخطاریه برای اماکنی که تخلف داشتند صادر و از این تعداد حدود ۵۳ مورد منجر به تعطیلی و پلمب مراکز شد.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت موجود، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود علاوه بر موضوع گران شدن مواد غذایی هرکجا که احتمال تخلفات فروش مواد غذایی تاریخ گذشته و سو استفاده وجود داشته باشد قطعاً حضور دارد و این ایام عید وظیفه نظارتی ما تشدید می‌شود.

13

اولین همایش دوچرخه سواری عمومی شهرستان شاهرود بهمت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.

 

به مناسبت هفته سلامت مردان، با شعار مردان فعالتر، مردان سالم تر، جامعه سالم تر، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با همکاری ادارات مرتبط، پلیس راهور، نیروی انتظامی و بسیج، اقدام به برگزاری همایش دوچرخه سواری در روز جمعه مورخ ۹۷/۱۲/۱۰ با هدف ترویج دوچرخه سواری؛ ورزش با نشاط و سالم، جهت پدران و پسرا ن بالای ۱۵ سال نمود.

 

در این همایش معاون بهداشتی، معاون اجرایی، همکاران واحد سلامت خانواده و مسئولین تعدادی از ادارات، رییس دانشکده تربیت بدنی، هیئت دوچرخه سواران، کارکنان و جمعی از اهالی شهرستان شاهرود حضور داشتند.

 

مسیر این برنامه از پارکینگ شهربازی شاهرود واقع در میدان امام رضا (ع) تا بریدگی مقابل اداره کشاورزی و برگشت و در پایان تجمع و ادامه برنامه در سالن مدیریت بحران شهرداری بوده است و افراد این مسیر را رکاب زدند.

 

در ادامه برنامه دکتر بینش؛ معاون بهداشتی در خصوص اهمیت ورزش و توجه مردان به مقوله سلامتی و ایمنی دوچرخه سواران ایراد سخنرانی نمودند  و بعد از پذیرایی جوایز ورزشی به رسم یادبود به شرکت کنندگان اهدا گردید.

 

photo_2019-03-03_11-53-41 photo_2019-03-03_11-52-46 photo_2019-03-03_11-53-16 photo_2019-03-03_11-53-20 photo_2019-03-03_11-53-23