ورود كاربران

آخرين مطالب


💠جلسه هفتگی گروه مدیریت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با حضور رییس مرکز بهداشت، معاون فنی و مسئولین واحدهای ستادی این هفته با محوریت پایش و ارزیابی برنامه های مرکز طرود برگزار گردید.

🔶در راستای اجرای برنامه های مرتبط با سلامت میانسالان، واحد سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در تاریخ های ۱۷ و ۱۸ مهرماه ۹۸ اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت زنان در دوره باروری و یائسگی، با محوریت سلامت جنسی را با حضور دکتر علی آذین؛ متخصص پزشکی اجتماعی و فلوشیپ سلامت جنسی و سایکوسکسولوژی، جهت گروه های؛ ماما و پزشک، روانشناس و همکاران مرتبط ستاد معاونت بهداشتی و اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار نمود.

🔺در این کارگاه دوروزه، در خصوص بیان مسئله و اهمیت و جایگاه سلامت جنسی در جامعه امروز، اصول مصاحبه، ارزیابی جامعه، اختلالات شایع در زنان و مردان و درمان آن، مطالب جامعی ارایه گردید.

🔺هدف این کارگاه توانمند سازی کارکنان در برخورد با مشکلات مطرح شده، بخصوص گروه سنی میانسالی بوده است.

جلسه آموزشی توجیهی اجزای ۸گانه برنامه های مدارس مروج سلامت باحضور مدیران و مسئولان سلامت آموزش وپرورش در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی روز سه شنبه ۱۶مهر توسط واحد سلامت جوانان ، نوجوانان ومدارس برگزارشد.

در راستای اهمیت به موضوع کاهش آلودگی های زیست محیطی ناشی از خودروها و همچنین حفظ و ارتقای سلامت شهروندان، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با همکاری کمیته رفاه دانشگاه و هیات دوچرخه سواری شاهرود، اقدام به برگزاری پویش حمل و نقل پاک با هدف فرهنگ سازی و ایجاد بسترهای لازم برای استفاده از دوچرخه در مورخ سه شنبه مورخ ۱۶ مهرماه ۱۳۹۸ نمود.

 در این برنامه، دوچرخه سواران، مسیر معاونت بهداشتی واقع در خیابان فردوسی را به سمت ساختمان البرز دانشگاه واقع در شهرک البرز رکاب زدند. در پایان برنامه؛ مدیر منابع انسانی دانشگاه و معاون اجرایی معاونت بهداشتی، بیاناتی در خصوص اهمیت استفاده از دوچرخه توسط کارکنان و موضوع هوای پاک ایراد نمودند.

✳️جلسه هفتگی گروه مدیریت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با حضور رییس مرکز بهداشت، معاون فنی، مسئولین واحدهای ستادی این هفته با محوریت پایش و ارزیابی برنامه های مراکز بیارجمند و خانخودی برگزار گردید.

 کمیته هماهنگی مدارس مروج سلامت با حضور مسئولین واحدهای ستادی جهت اجرای برنامه های مرتبط با سلامت در مدارس مروج سلامت وارتقاء کیفیت زندگی دانش آموزان با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه و ترویج و استقرار مفاهیم ارتقاء سلامت در بین دانش آموزان و مشارکت همه جانبه (دانش آموزان، مربیان و اولیا) مورخ ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۸ در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.

جلسه هفتگی گروه مدیریت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با حضور رییس مرکز بهداشت، معاون اجرایی، مسئولین واحدهای ستادی این هفته با محوریت پایش و ارزیابی برنامه های مرکز میقان برگزار گردید.

استقرار در منطقه عشایری طرود

برنامه ارایه خدمات بهداشتی درمانی به عشایر مستقر در منطقه عشایری کلاته چاه حسین طرود توسط تیم بهداشتی درمانی معاونت بهداشتی شاهرود در تاریخ سیزدهم شهریور ماه سال جاری انجام گردید.

عشایر این منطقه با توجه به بُعد مسافتی و همچنین استقرار دوره ای در بعضی فصول سال، از امکانات رفاهی و بهداشتی درمانی کمتری برخوردار می باشند که با توجه به این مسایل، تعدادی از همکاران شامل؛ پزشک، ماما و بهورز،  به همراهی خانه بهداشت موبایل این معاونت با امکانات کامل یک خانه بهداشت شامل؛ میز، صندلی، تخت معاینه، چادر، کیسه خواب، اقلام دارویی، باکس ترالی اورژانس، کپسول اکسیژن و یخچال، به منطقه اعزام گردید و ارایه خدمات به شکل مطلوب انجام و تجربه موفق دیگری ثبت گردید.

با توجه به فصل برداشت لیمو و گرایش و اقبال عمومی به استفاده از محصولات خانگی از جمله آبلیمو، دکتر بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت شاهرود، بیان داشتند:

در تهیه این نوع آبلیموها ممکن است از لیموهای فاسد و کپک زده و افزودن مواد نگهدارنـده شیمیایی غیرمجاز استفاده شود، مصرف این گونه محصولات می تواند خطرات جبران ناپـذیری بر سـلامت مصـرف کنندگان داشته باشد.

دکتر بینش توصیه فرمودند؛ با توجه به مخاطرات بهداشتی ذکر شده و جهت جلوگیری از تقلبات احتمالی، مصرف کنندگان عزیز توجه نمایند که آب گیری لیموی تازه در محل واحد صنفی و صرفًا در حضور و با درخواست مشتری صورت پذیرد و از خرید آبلیموهای بدون مشـخصات جدا خودداری شود.

روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود

جلسه هفتگی گروه مدیریت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با حضور رییس مرکز بهداشت، معاون اجرایی، مسئولین واحدهای ستادی این هفته با محوریت پایش برنامه های مرکز حسین آباد کالپوش برگزار گردید.

مراسم جشن به مناسبت عید غدیر خم در مورخ دوم شهریور ماه و با حضور معاون بهداشت، مسئولین واحد و کارشناسان ستادی و با همت همکاران سادات، در سالن شماره یک معاونت بهداشتی برگزار گردید.

❇️ به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در مصاحبه با دکتر احسان بینش؛ رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی و متخصص بیماری‎های عفونی، مردم در عید قربان باید مراقب بیماری “تب ‌کریمه کنگو” باشند:

بیماری “تب ‌کریمه کنگو” یک بیماری حاد تب‌دار و خون‌ریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.

بیماری در حیوانات اهلی علایم مشخصی ندارد، حیوانات از طریق گزش کنه آلوده می شوند اما باعث بیماری و مرگ حیوان نمی شود. لذا خون این حیوانات برای انسان آلوده کننده است و از طرفی دیگر انسان می تواند در اثر گزش کنه های آلوده نیز مبتلا شود و خون و ترشحات بدن انسان آلوده که بیمار می شود نیز برای افراد دیگر آلوده کننده خواهد بود.

🔹بیماری تب کریمه کنگو در همه سنین و هر جنسی ممکن است بیماری رخ دهد اما در صورت تشخیص زودهنگام، قابل درمان است.

🔹گوشت دام ذبح شده قبل از مصرف، باید به مدت حداقل ۲۴ساعت در یخچال (دمای چهار درجه سانتی‌گراد) قرار داده شود.

🔹این بیماری از طریق گوشت پخته شده انتقال نمی یابد، لذا توصیه می شود؛ از مصرف گوشت و جگر خام و نیمه خام خودداری شود.

🔷بهتر است خرید دام را از مراکزی انجام شود که زیرنظر سازمان دامپزشکی بوده باشند.

🔹تب کریمه کنگو در ۳۰ درصد موارد حتی با اقدامات درمانی با مرگ و میر مواجه بوده و کشنده است، این بیماری درمان دارد و داروی آن در کشور موجود است.

🔷 به افراد ذبح کننده و قصاب ها توصیه می‌کنیم از وسایل حفاظت فردی استفاده کنند.

🔹چنانچه گوشت از منبع نامطمئن تهیه شود، احتمال ابتلا به بیماری افزایش پیدا می کند. ذبح کنار خیابانی و خرید آن، از نظر انتقال بیماری خطرناک است.

⭕️✅ افراد در صورت شک ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو باید به نزدیک ترین مرکز بهداشت درمانی و یا کلینیک‌های تخصصی بیماری‌های عفونی مراجعه نماید.

کارگاه آموزشی تربیت مربی مداخلات آموزشی پیشگیری از مرگ در جوانان بواسطه حوادث حمل ونقل وترافیکی در مورخه های ۱۹و۲۰مردادماه ۹۸ جهت مراقبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت وپایگاه های سلامت در سالن اجتماعات‌معاونت بهداشتی باهمکاری پلیس راهور و مرکز آموزش فوریت های پزشکی برگزار گردید.

دراین کارگاه آموزشی ضرورت اجرای مداخلات آموزشی پیشگیری ازمرگ بواسطه حوادث ترافیکی به عنوان اولین علت مرگ ومیر در گروه سنی زیر ۴۰ سال و روند روبه رشد تصادفات و سوانح وحوادث حمل ونقل ترافیکی بیان شد و سپس وضعیت حوادث ترافیکی و علل حوادث رانندگی مورد بحث و آموزش قرارگرفت، در ادامه سروان تابش سرپرست محترم ‌پلیس راهور و فرهنگ ترافیک، دانستیهای مرتبط با رانندگی ایمن و رانندگی در شرایط ویژه را بیان کرده و به ارایه آمار سوانح و تصادفات در شهرستان پرداختند و در پایان مسئول محترم مرکز فوریتهای پزشکی به مراقبتها واقدامات بعد از تصادفات پرداختند و همکاران درپایان احیای قلبی را با ماکت بصورت عملی تمرین کردند.

کمیته سلامت جوانان بامحوریت بزرگداشت هفته ازدواج (۱۲لغایت ۱۷مرداد۹۸) به منظور ترویج ازدواج سالم در جوانان و اجرای برنامه های مرتبط با سلامت جوانان باحضور مسئولین واحدهای ستادی مورخ ۸مرداد در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید.

 

photo_2019-08-03_11-27-21

۱۲ الی ۱۸ مرداد ماه؛ هفته ازدواج

photo_2019-08-03_09-12-12 photo_2019-08-03_09-10-44 photo_2019-08-03_09-10-48 photo_2019-08-03_09-10-51 photo_2019-08-03_09-10-54 photo_2019-08-03_09-10-58 photo_2019-08-03_09-11-01 photo_2019-08-03_09-11-04 photo_2019-08-03_09-11-08 photo_2019-08-03_09-11-12 photo_2019-08-03_09-11-16