ورود كاربران

آخرين مطالب

با عنایت به واگذاری مسئولیت برگزاری ” آزمون مرحله ۲۳ تعیین صلاحیت فنی ممیزان بهداشتی” به انجمن علمی بهداشت ایران، این آزمون از طریق سامانه آزمون به آدرس www.azmoon.iaeh.ir در دی ماه سال جاری انجام خواهد شد.

تاریخ ثبت نام و ویرایش مدارک آزمون ۱۳/۱۰/۱۳۹۸ خواهد بود.

کارگاه آموزشی در زمینه آگاهی بخشی از مواد آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مصوب ۹۶/۱۲/۱۶ هیات امناء، در تاریخ های ۱۸ و ۱۹ آذر ماه، توسط آقای حبیبی؛ مسئول امور اداری حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در سالن شماره یک معاونت بهداشتی برگزار گردید.

چهل و هشتمین همایش سلامت وزندگی شاهرود در تاریخ سه شنبه ۱۲ آذرماه ۹۸ و از ساعت ۱۶ عصر در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

این همایش به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز، با شعار همه در یک کشتی نشسته ایم برگزار گردید.

در این مراسم دکتر چمن؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به عنوان سخنران حضور داشتند.

ایشان در ارتباط با نقش آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی و ایدز به ارایه مطالب مربوط پرداختند و در انتهای مراسم به سوالات حضار پاسخ دادند.

چهل و هشتمین همایش سلامت و زندگی با سخنرانی ریاست دانشگاه در تاریخ ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸ و از ساعت ۱۶ در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می گردد.

همزمان با هفته ملی سلامت بانوان و بزرگداشت مقام زنان و در راستای افزایش آگاهی اجتماعی آنان واحد سلامت خانواده با همکاری واحد آموزش و ارتقای سلامت اقدام به برگزاری کارگاه یکروزه سواد عاطفی، سلامت زنان، رشد خانواده و جامعه در تاریخ ۹۸/۸/۲۱ جهت کلیه همکاران خانم ستاد معاونت بهداشت، مسئولین سفیران سلامت محله، نمایندگان سفیر سلامت محله و مسئولین رده میانی مراکز خدمات جامع سلامت نموده است. در این کارگاه یکروزه که با حضور خانم دکتر ابراهیمی جامعه شناس بعنوان مدرس کارگاه برگزار گردید در خصوص اهمیت خودمراقبتی، نقش سلامت جسمی و روحی و روانی فرد و داشتن سواد عاطفی بعنوان یک عامل موثر در موفقیت های زندگی فردی و اجتماعی آنان و راهکارهای مناسب توضیحات کاملی ارائه و در پایان به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

انتخاب آقای “عبدالرضا یوسفی”معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، به عنوان رابط نمونه کشور فصلنامه بهورز ، در سال ۱۳۹۸

در مراسمی که در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ و در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید، لوح تقدیری در این زمینه به ایشان اهدا گردید.

در متن لوح تقدیر ایشان آمده است؛ “توسعه سلامت در روستاهای میهن اسلامی مرهون دانش و تلاش بهورزان و تربیت کنندگان آنهاست. الگوی آموزش بهورزان در ایران یکی از بی بدیل ترین تجربیات جهانی برای تربیت بر مبنای نیاز و مبتی بر هدف است.”

بدین وسیله این انتخاب را به ایشان و تمامی تلاشگران عرصه سلامت تبریک عرض می نماییم.

روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

انتخاب خانم “زینب ابراهیمیان” بهورز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خانه بهداشت “حسین آباد کالپوش” شهرستان میامی، به عنوان بهورز نمونه کشور، در سال ۱۳۹۸

لوح تقدیر ایشان توسط وزیر محترم بهداشت، در مراسمی که در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ و در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید، اهدا گردید.

این انتخاب را به ایشان و تمامی بهورزان پرتلاش عرصه سلامت صمیمانه تبریک عرض می نماییم.

روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

برگزاری کنفرانس یکروزه علمی منطقه ای پیشگیری و مراقبت بیماری آنفلوآنزا با تاکید بر آنفلوآنزای پرندگان در دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، کنفرانس یکروزه علمی منطقه ای پیشگیری و مراقبت بیماری آنفلوآنزا با تاکید بر آنفلوآنزای پرندگان با حضور معاونین بهداشتی کلان منطقه یک کشور، مسئول مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره کل دامپزشکی استان، اساتید و اعضای هیات علمی دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۸ در سالن همایش امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد.

دکتر احسان بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در این برنامه به عنوان سخنران در ارتباط با بیماری آنفلوآنزا حضور داشتند.

محورهای این همایش: مقررات بهداشتی و بین المللی، بیماریهای نو پدید و باز پدید، مراقبت سندرومیک، برنامه ملی و استراتژیک آنفلوآنزا، درمان و پروفیلاکسی دارویی، برنامه آنفلوآنزای پرندگان در کشور و نقش بهداشت محیط در کنترل و پیشگیری بوده است.

طرح تحقیقاتی “بررسی شیوع ناباروری درایران” از تاریخ ۲۵/۸/۹۸ به مدت یکماه جهت زنان ۱۵-۴۹ ساله در سراسر کشور به اجرا در می آید.

ناباروری به عنوان یک مشکل سلامت باروری، نظام سلامت را با چالش های متعددی مواجه نموده است و شناخت وضعیت موجود درکشور به منظور برنامه ریزی مناسب و موثر از اهمیت خاصی برخوردار است.

این طرح از طریق تکمیل پرسشنامه، با مراجعه به درب منازل انجام می پذیرد.

همکاران طرح دارای کارت شناسایی عکس دار می باشند.

بازدید کارشناس بهداشت محیط و مبارزه با بیماریهای مرکز میامی از زائر سرای جوادالائمه واقع در سه راهی بیارجمند.

اقدامات انجام شده:
توزیع پمفلت و بروشورهای آموزشی به زائرین در خصوص آنفلوانزا و توصیه به افرادی که علائم مشکوک به آنفلوانزا داشتند جهت مراجعه به مراکز درمانی.
آموزش به مسئولین زائر سرا و کسبه های بین راهی.
کلر سنجی از آب آشامیدنی و بازدید از منابع آب.

در راستای ارزیابی سلامت دانشجویان و بسته خدمت سلامت جوانان ، مراقبت های دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی با همکاری واحد سلامت نوجوانان، جوانان ومدارس معاونت بهداشتی و معاونت محترم دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توسط تیم سلامت انجام شد  و مراقبتهای ادغام یافته توسط پزشک و مراقب سلامت ارائه شده است.

✳️پایش و ارزیابی برنامه های مرکز خدمات جامع سلامت میامی در گروه مدیریت معاونت بهداشتی
💠جلسه هفتگی گروه مدیریت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با حضور؛ دکتر بینش؛ رییس مرکز بهداشت، دکتر قدسی پور؛ معاون فنی و مسئولین واحدهای ستادی این هفته با محوریت پایش و ارزیابی برنامه های مرکز میامی برگزار گردید.


💠جلسه هفتگی گروه مدیریت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با حضور رییس مرکز بهداشت، معاون فنی و مسئولین واحدهای ستادی این هفته با محوریت پایش و ارزیابی برنامه های مرکز طرود برگزار گردید.

🔶در راستای اجرای برنامه های مرتبط با سلامت میانسالان، واحد سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در تاریخ های ۱۷ و ۱۸ مهرماه ۹۸ اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت زنان در دوره باروری و یائسگی، با محوریت سلامت جنسی را با حضور دکتر علی آذین؛ متخصص پزشکی اجتماعی و فلوشیپ سلامت جنسی و سایکوسکسولوژی، جهت گروه های؛ ماما و پزشک، روانشناس و همکاران مرتبط ستاد معاونت بهداشتی و اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار نمود.

🔺در این کارگاه دوروزه، در خصوص بیان مسئله و اهمیت و جایگاه سلامت جنسی در جامعه امروز، اصول مصاحبه، ارزیابی جامعه، اختلالات شایع در زنان و مردان و درمان آن، مطالب جامعی ارایه گردید.

🔺هدف این کارگاه توانمند سازی کارکنان در برخورد با مشکلات مطرح شده، بخصوص گروه سنی میانسالی بوده است.

جلسه آموزشی توجیهی اجزای ۸گانه برنامه های مدارس مروج سلامت باحضور مدیران و مسئولان سلامت آموزش وپرورش در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی روز سه شنبه ۱۶مهر توسط واحد سلامت جوانان ، نوجوانان ومدارس برگزارشد.