ورود كاربران

آخرين مطالب

کارگاه آموزشی تغذیه نوزاد نارس و پرخطر و مراقبت آغوشی مادر و نوزاد در تاریخ ۹۸/۱۰/۴  باحضور خانم دکتر جعفریان متخصص اطفال و مربی کشوری مشاوره شیردهی و سرکار خانم اصغری کارشناس ارشد مامایی در محل سالن شماره ۱ معاونت بهداشتی برگزار شد. شرکت کنندگان مراقبین سلامت مراکز شهری و روستایی و پرستاران  بخش های کودکان، نوزادان، مراقبت ویژه نوزادان بیمارستان بهار و خاتم بودند.

کارگاه آموزشی مهارتی احیا جهت پزشکان مراکز شهری و روستایی معاونت بهداشت در محل skill lab بیمارستان بهار با حضور خانم دکتر محمدی؛ فوق تخصص نوزادان، آقای دکتر نویانی؛ متخصص طب اورژانس و آقای دکتر دیده ور؛ مربی بین المللی احیا در تاریخ ۹۸/۱۰/۳ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود صبح روز یکشنبه یکم دی ماه ۹۸ به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی داوطلب سلامت و به پاس قدردانی از زحمات آنها مراسم جشنی با حضور دکتر چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکتر بینش معاون بهداشتی، اعضای هیات رییسه دانشگاه، اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود شهرداری، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشکده تربیت بدنی و داوطلبین سلامت، مربیان آنها و سفیران سلامت درمحل تالار پورسینا دانشگاه برگزار شد.

دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تبریک روز جهانی داوطلب سلامت با شعار “هر خانه یک پایگاه سلامت، سلامتی برای همه، توسط همه ” از زحمات این گروه تقدیر نمود.

وی با اشاره به تغییر سیمای بیماری ها و سبک زندگی و افزایش بار بیماریهای غیر واگیر که بعد از حوادث ترافیکی مهمترین علت مرگ و میر در کشور است به اهمیت خودمراقبتی و نقش سفیران سلامت محله (داوطلبین سلامت) در مشارکت اجتماعی و همکاری در اجرای برنامه های بهداشتی و انتقال آن به خانوارهای تحت پوشش تاکید نمود.

دکتر بینش گفت: داوطلبین سلامت در اجرای طرح ملی فشارخون نقش بسزای داشتند.

وی افزود: تحقق کامل سلامتی در جامعه مستلزم همکاری همه سازمانها و نهادهای اجتماعی می باشد.

گفتنی است این مراسم به همت واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه و با اجرای نمایش و موسیقی، پخش کلیپ فعالیت های داوطلبین سلامت و تقدیر از مربیان و نماینده داوطلبین سلامت و قرعه کشی و اهدا جوایز به پایان رسید.

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صبح روز یکشنبه یکم دی ماه ۹۸ به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی داوطلب سلامت و به پاس قدردانی از زحمات آنها مراسم جشنی با حضور دکتر چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکتر بینش معاون بهداشتی، اعضای هیات رییسه دانشگاه، اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود شهرداری، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشکده تربیت بدنی و داوطلبین سلامت شهر شاهرود، مربیان آنها و سفیران سلامت، به همت واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی درمحل تالار پورسینا دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود:

ارتقاء و نهادینه کردن سلامت معنوی در سطح جامعه با مشارکت و حضور آگاهانه مردم، مقدم بر سلامت فردی، جسمی، روانی و اجتماعی است و ارایه مدل جهانی آن همراه با بهره گیری از منابع دینی و غنای مکتب اسلام و رویکرد توحیدی باید در سرلوحه امور قرار بگیرد.

وی ضمن ارج نهادن به همه منابع پزشکی روز دنیا و تمامی دستاوردهای علم و عقل بشری با تبیین این مدل ایرانی – اسلامی به چهار رابطه سالم زیستن (رابطه با خود- با خدا – با دیگران – با طبیعت و محیط پیرامون) اشاره نمود.

دکتر چمن ضمن تقدیر از زحمات داوطلبان سلامت و مربیان آنها و همه افرادی که در جذب و تربیت این گروه نقش دارند به جایگاه ویژه سفیران سلامت در همکاری در اجرای برنامه های ملی و کشوری اشاره نمود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به این که هر فردی باید زمانی به این نتیجه برسد که بصورت آگاهانه، هدفدار و مسئولانه اعمالی را برای خود، فرزندان و خانواده اش انجام دهد تا سالم بماند و از سلامت جسمی ،روانی و اجتماعی خود و خانواده خود حفاظت نماید و در این راه سفیران سلامت بعنوان بازوان قوی می توانند کمک کننده باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن اشاره به بحث شیوع آنفلوانزا در کشور، از همکاری تیم معاونت بهداشتی دانشگاه و سفیران سلامت محله که بخوبی بیماری آنفلوانزا را با اطلاع رسانی و آموزش کنترل نمودند تشکر و قدردانی نمود.

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

کارگاه آموزشی، مهارتی احیا پایه کودکان و نوزادان به همت گروه کودکان واحد سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در تاریخ ۹۸/۹/۲۵ و ۹۸/۹/۲۶، در سالن آموزش جهت مراقبین سلامت شهری و روستایی با حضور دکتر مصری پور؛ متخصص پزشک خانواده و آقای دکتر دیده ور؛ مربی بین المللی CPR برگزار شد.

سفیران سلامت محله؛ افرادی هستند که بدون هیچ گونه مزد و حقوقی فقط به خاطر عشق و انسانیت، رضای الهی و حس مسوولیت پذیری در برابر جامعه مانند پل ارتباطی بین مسوولان بهداشتی و مردم عمل می کنند.

روزجهانی داوطلب فرصتی جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبان نظام سلامت است

سفیران سلامت محله و سفیران سلامت از نهاد و جنس خود مردم‌اند که بدون هیچ چشم‌داشتی، ضمن برقراری ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه ملی خودمراقبتی، با ارتقای سواد سلامت جامعه در حوزه‌های مختلف سطح سلامت مردم را بهبود می‌بخشند.

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

 کارگاه آموزشی روشهای ارزیابی و بهسازی وکنترل عوامل زیان آور ارگونومی در تاریخ ۹۸/۰۸/۲۲ توسط آقای محسن آبادی جهت بازرسان بهداشت حرفه ای و کارشناسان تشکیلات بهداشت حرفه ای صنایع تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بر گزار گردید .

”  کارگاه آموزشی بهداشت حرفه ای و ارگونومی” در تاریخ ۵ و۶ آذر ماه، جهت کارکنان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.

در این کارگاه خانم مهندس زاهدی؛ سرپرست گروه مهندسی بهداشت حرفه ای، با هدف پیشگیری از بیماری های شغلی و آشنایی با مخاطرات زیان آور محیط کار و عوامل زیان آور ارگونومی آموزش های مربوطه را ارایه دادند. 

 زاهدی بیان داشت: بیماری های اسکلتی عضلانی با توجه به اهمیت ویژه و از آنجایی که طبق طبقه بندی NIOSH دومین فراوانی بیماری های شغلی، بعد از بیماری های تنفسی را دارا می باشد و دومین علت مراجعه افراد به پزشک می باشد دارای اهمیت ویژه ای می باشد .کلیه افراد لازم است از سطوح تحصیلی ابتدایی آموزش های ارگونومی را دریافت و نسبت به اصلاحات و ایمن سازی محیط کار و زندگی خود اقدام نمایند . استفاده صحیح از تجهیزات و ابزار استاندارد و ارگونومی؛ کنترل آلاینده های محیط کار وآموزش افراد و رفتارهای صحیح میتواند در کاهش عوارض اسکلتی عضلانی تاثیر بسزایی داشته باشد .

برگزاری جشنواره غذای سالم، به همت سفیران سلامت محله مرکز خدمات جامع سلامت شهرک امام، با همراهی نمایندگان سفیران سلامت محله های شهر شاهرود و واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

 6 آذر ماه ۱۳۹۸

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

برگزاری جلسات هفتگی سفیران سلامت محله توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

جلسه هماهنگی سفیران سلامت دانشجویی توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی با دانشگاه های شهرستان شاهرود در مورخ ۴ آذر ماه ۱۳۹۸ برگزار گردید.

آنتی‌بیوتیک‌ها قادر به درمان همه انواع عفونت نیستند. آنتی‌بیوتیک‌ها قادر به درمان سرماخوردگی، سردرد یا آنفلوانزا نیستند.

در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها احتیاط کنید! بگذارید آنتی‌بیوتیک‌ها همچنان اثربخش باشند!

مصرف صحیح و به جای آنتی‌بیوتیک‌ها یک مسئولیت همگانی است! همه در این مسئولیت صحیح هستیم!

واحد آموزش و ارتقای سلامت -معاونت بهداشت 

کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل با حضور دکتر بینش معاون بهداشت و اعضاء کمیته در سالن جلسات معاونت برگزار گردید. در این کمیته در خصوص ارتقاء آمادگی عملکردی  واحدها از نظر نیروی انسانی، لوازم و تجهیزات و ارائه خدمات تخصصی در زمان بلایا بحث و تبادل نظر گردید.