ورود كاربران

آخرين مطالب

بمنظور ارزیابی سطح آگاهی مراقبین سلامت از بسته های خدمتی ، در تاریخ ۹۷/۱۱/۲۷  آزمون حضوری از بسته های مراقبتی سالمندان و کتاب شیوه زندگی سالم در دوره سالمندی از مراقبین سلامت کلیه مراکز خدمات جامع سلامت بعمل آمد. نتایج آزمون پس از بررسی های لازم بمنظور تقدیر از نفرات برتر اعلام خواهد گردید.

13

کارگاه احیاء پایه کودکان جهت کارکنان معاونت بهداشتی دانشگاه در تاریخ ۲۹ و ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ در سالن شماره یک معاونت برگزار گردید.

در این کارگاه که به مدت دو روز و برای بیش از ۱۵۰ نفر از پرسنل معاونت برگزار گردید مباحث مختلف مربوط به احیاء کودکان مربوط به حوادث مختلف مانند خفگی، غرق شدگی، گیر کردن اجسام خارجی در راه هوایی بدن و … آموزش ارایه گردید و در نهایت این موارد به صورت عملی از پرسنل شرکت کننده آزمون گرفته شد.

13

با توجه به تدوين برنامه عملياتي، كارگاه تكامل جهت مراقبين سلامت، روانشناسان و پزشكان از تاريخ ۲۴ لغایت ۲۵ آذر ماه و درمحل معاونت بهداشتي برگزار گرديد. مبحث ASQ ، اهميت، نحوه تكميل، اجراي برنامه و ارجاعات مورد بحث قرار گرفت. كار گروهي توسط شركت كنندگان انجام و موارد اشكال با حضور اساتيد مورد بحث قرار گرفت.

مدرسين كارگاه سركار خانم دكتر جعفريان ،دكتر رحيم پور،دكتر عامريان و دكتر واحدي

DSC_0009

با توجه به اهميت تغذیه نوزادان با شيرمادر ، همچنین حفظ و تداوم شيردهي مادران و در جهت  توانمند سازي هر چه بيشتر مراقبين سلامت وكمك به مادران دارای اختلالات شیردهی درمراكز شهري و روستايي، واحد سلامت خانواده اقدام به برگزاري كلاس آموزشي عملي شيرمادر بصورت هفتگي نموده است لازم به ذکر است که در برگزاری این برنامه  از  اساتيد مجرب و همكاران دوره ديده استفاده می شود .

untitl85ed untitle8585d

كميته بررسي و پيشگيري از مرگ كودكان ۱تا۵۹ ماهه در روز شنبه ۲۷ /۵/ ۹۷با حضور دكتر بينش؛ معاون بهداشتي، دكتر موفقي؛ متخصص اطفال، دكتر قدسي پور؛ معاون فني و اعضا كميته  و با هدف بررسي علل مرگ‌هاي كودكان و طراحي مداخلات جهت كاهش موارد مرگ مشابه، در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتي برگزار شد.

در ابتدای این جلسه؛ دكتر قدسي پور با ارائه  شاخص هاي مرگ نوزاد و كودك در سال ۹۶ و كاهش آن  نسبت به سال ۹۵ از زحمات و پيگيري هاي كليه همكاران تشكر و قدرداني کردند و دكتر بينش بر اهميت انجام با كيفيت مراقبت ها، بويژه در گروه هاي آسيب پذير تاكيد نمودند. همچنین اعضای کمیته در رابطه با مباحث مرتبط به بحث و نتیجه گیری پرداختند.

DSC_0008

 

كارگاه دو روزه تغذيه در نوزادان نارس و پيشگيري از رتينوپاتي نارسي با حضور ۱۰۰ نفر از مراقبين سلامت در تاريخ هاي ۳۰و۳۱/۴/۹۷ در محل سالن آموزش معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود، توسط واحد سلامت خانواده و جمعيت برگزار گرديد. مطالب مربوطه از جمله اهميت كسب مهارت هاي شير دهي در نوزادان نارس ، اهميت مراقبت آغوشي  در  تغذيه  نوزادان نارس ،شرايط و اعتماد به نفس مادر، پوزيشن هاي شيردهي و روش هاي دوشيدن شير مطرح گرديد و آموزش هاي لازم بصورت عملي و كار با مولاژ و پخش فيلم توسط سركار خانم دكتر سوسن جعفريان متخصص محترم اطفال داده شد. هم چنين با توجه به افزايش چشمگير ميزان بقاي نوزادان نارس و افزايش تعداد نوزادان مبتلا به رتينوپاتي نارسي، توسط سركار خانم دكتر افسانه واحدي كارشناس محترم كودكان كلياتي در خصوص تعريف، شيوع، علل بيماري، نحوه غربالگري و شناسايي زود هنگام نوزادان در معرض خطر و محل انجام معاينات ارائه شد. همچنين بر انجام پيگيري هاي مستمر و مداوم توسط ارايه دهندگان خدمت جهت اطمينان از انجام غربالگري نوزادان و ادامه اقدامات درماني توسط والدين نوزادان پر خطر جهت تشخيص و درمان به موقع رتينوپاتي و پيشگيري از نابينايي تاكيدگرديد.

13

mother_poster21_214399

شعار امسال ًحمايت از مادران شاغل براي تغذيه با شير مادرو پرورش كودك

ادامه مطلب

 

ده متر مربع از عشق

ده متر مربع از عشق

 

تغذيه با شير مادر طبيعي است

تغذيه با شير مادر طبيعي است

آتش سوزي با كبريت

آتش سوزي با كبريت

آتش بازي با مواد منفجره

آتش بازي با مواد منفجره