ورود كاربران

آخرين مطالب

به مناسبت هفته دولت، افتتاح پانسیون پزشک مرکز خدمات جامع سلامت بسطام در مورخ ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۷ به حضور، فرماندار شاهرود، جمعی از مسئولین شهرستان شاهرود، رئیس مرکز بهداشت شاهرود و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود صورت گرفت.

در ابتدای مراسم دکتر بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به شرح پروژه پرداختند و بیان نمودند که ساختمان مذکور یکی از ۵۵ پروژه طرح سلامت در حوزه بهداشت می باشد که دارای ۸۱ متر مربع زیربنا بوده و با اعتباری بیش از ۱۴۳ میلیون تومان احداث و تجهیز و طی مدت ۹ ماه ساخته شده است.

13

نوزدهمین همایش سلامت و زندگی شهرستان شاهرود از ساعت ۱۸ عصر ۶ شهریور ماه ۱۳۹۷ در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

موضوع این ماه همایش در راستای جدی گرفتن بهداشت روانی کودکان و نوجوانان بوده و عنوان آن پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی کودکان و نوجوانان” بوده است.

سخنرانان اصلی این برنامه؛ دکتر علی محمد نظری؛ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود (و مشاور خانواده) و دکتر مجید گلی متخصص مسایل زوجین و خانواده بوده اند که در ارتباط با موضوع برنامه مباحث مختلفی بیان نمودند.

لازم به ذکر است که این همایش ماهیانه و در اولین سه شنبه هر ماه برگزار می گردد و شرکت در آن برای کلیه افراد رایگان می باشد.

13

به مناسبت هفته دولت، افتتاح خانه بهداشت دیزج (مرکز خدمات جامع سلامت رودیان) با حضور فرماندار، جمعی از مسئولین شهرستان و دکتر کلالیان؛ معاون مدیریت توسعه، دکتر بینش؛ رئیس مرکز بهداشت شاهرود و برخی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در مورخ ۶ شهریور ۱۳۹۷ صورت پذیرفت.

در این آیین دکتر بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت :خانه بهداشت روستای دیزج از توابع بخش مرکزی شاهرود با متراژ ۱۲۹ متر مربع با اعتباری معادل یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و در مدت هفت ماه احداث گردیده است.  ایشان در ادامه افزودند: این خانه بهداشت جمعیت دو هزار و ۱۵۰ نفری روستای دیزج و توابع آن را تحت پوشش قرار خواهد داد و در هفته دو روز پزشک به صورت ده گردشی حضور خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه افتتاح خانه بهداشت نیازهای سلامت جمعیت یک منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهد، ابراز داشت: در هفته دولت‌،علاوه  بر خانه بداشت دیزج  خانه بهداشت روستای بدشت و نیز پانسیون پزشکان  بسطام به بهره‌برداری خواهد رسید که با تجهیز وسایل اعتباری معادل دو میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال برای این طرح‌ها هزینه شده است.

وی افزود:با توجه به اینکه امروز دغدغه‌های نظام سلامت کنترل بیماری‌های غیر واگیردار نظیر دیابت و فشارخون است لذا در خانه بهداشت روستایی بحث خود مراقبتی و مراجعه به پزشک به طور جد دنبال می‌شود که در واقع افتتاح خانه‌های بهداشت نیز در راستای اهداف دولت است.

دکتر بینش همچنین افزود امیدواریم بهره برداری از این خانه بهداشت ، باعث دلگرمی و شادی مردم این بخش  شود .

لازم به ذکر است که این خانه بهداشت با زیربنای ۱۲۹ متر و با بودجه13 ای بیش از ۲۰۰ میلیون تومان و .

كميته بررسي و پيشگيري از مرگ كودكان ۱تا۵۹ ماهه در روز شنبه ۲۷ /۵/ ۹۷با حضور دكتر بينش؛ معاون بهداشتي، دكتر موفقي؛ متخصص اطفال، دكتر قدسي پور؛ معاون فني و اعضا كميته  و با هدف بررسي علل مرگ‌هاي كودكان و طراحي مداخلات جهت كاهش موارد مرگ مشابه، در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتي برگزار شد.

در ابتدای این جلسه؛ دكتر قدسي پور با ارائه  شاخص هاي مرگ نوزاد و كودك در سال ۹۶ و كاهش آن  نسبت به سال ۹۵ از زحمات و پيگيري هاي كليه همكاران تشكر و قدرداني کردند و دكتر بينش بر اهميت انجام با كيفيت مراقبت ها، بويژه در گروه هاي آسيب پذير تاكيد نمودند. همچنین اعضای کمیته در رابطه با مباحث مرتبط به بحث و نتیجه گیری پرداختند.

DSC_0008

نمایشگاه هفته جوان و ازدواج

۲۸ لغایت ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۷

شروع نمایشگاه بعد از نماز مغرب و عشاء

مکان: پارک شهدای محراب شاهرود

 

این نمایشگاه به مناسبت هفته جوان و ازدواج جوانان در تاریخ ۲۸ مرداد ماه و با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان شاهرود افتتاح گردید و نهادها و ادارات مختلف در غرفه های خود، ارایه دهنده خدمات می باشند. معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز با دو غرفه: ” ازدواج سالم، شاد و پایدار” و “مشاوره ازدواج” ارایه دهنده خدمات مختلف می باشد.

 

 

13.2

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شاهرود در تاریخ ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۷ در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شاهرود، رئیس مرکز بهداشت شاهرود، معاون فنی و برخی از کارشناسان ستادی معاونت بهداشتی و نمایندگان ادارات شهرستان شاهرود برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر بینش؛ رئیس مرکز بهداشت شاهرود به بیان دستور های کار جلسه پرداختند که از جمله آنها؛ تشکیل کانون های سلامت محلات با همکاری بسیج و سایر سازمان ها و توسعه همکاری های بین بخشی معاونت بهداشتی، فرمانداری، شهرداری، دهیاری ها و … بوده است.

در ادامه دکتر فاتح؛ کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی در ارتباط با لزوم تدوین، ابلاغ و اجرای برنامه سلامت کارکنان ادارات، برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان، ارایه خدمات سلامت کارکنان و معرفی رابطین سلامت توسط ادارات صحبت کرده و بر تدوین برنامه سلامت کارکنان تا پایان سال ۹۷ بر اساس کتاب راهنمای مربوطه تاکید کردند.

دستور کار دوم جلسه توسط احمد خرم؛ معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شاهرود در ارتباط با موضوع؛ بررسی وضعیت آب شرب شهرها و روستاهای شهرستان شاهرود بیان گردید و در این زمینه کارشناسان واحد سلامت محیط معاونت بهداشتی به ارایه گزارش پرداختند و مباحثی بین مسئولین ادارات مربوطه صورت پذیرفت و تصمیمات لازم اخذ گردید.

 

13

جلسه آموزشی با موضوع سلامت میانسالان و سالمندان با حضور مسئولین رده میانی سلامت خانواده مراکز خدمات جامع سلامت، در محل سالن شماره یک معاونت بهداشتی در مورخ ۱۶ مرداد ۹۷ برگزار گردید.

هدف از برگزاری این جلسه آموزشی، ارتقاء سطح آگاهی علمی و بالا بردن کیفیت خدمات مراقبین سلامت می باشد. در این جلسه کارشناس مسئول سلامت میانسالان در خصوص شاخص های سلامت برنامه و مقایسه با شاخص های کشوری و همچنین تحلیل شاخص ها و آموزش نحوه استخراج از سامانه سیب  و دستورالعمل های برنامه، بخصوص غربالگری سرطان ها را بیان نمودند. در پایان انتظارات برنامه و راهکارهای لازم به منظور افزایش کیفیت خدمات، رضایتمندی ارباب رجوع و کاهش مرگ زودرس ۳۰ تا ۷۰ سال بیان گردید.

 

13

‍دیدار اعضای شورای اسلامی روستای زمان آباد با دکتر چمن؛ ریاست دانشگاه، دکتر بینش؛ معاون بهداشتی و سایر مسئولین دانشگاه در محل مرکز خدمات  جامع سلامت روستایی زمان آبادخارتوران صورت پذیرفت:

بخش هایی از این دیدار به شرح ذیل می باشد؛

 

✅ قدردانی دکترچمن از مردم قدرشناس  منطقه زمان آباد

✅  تقدیر وتشکراعضای شورای اسلامی از مسولین دانشگاه علوم پزشکی وپزشک و پرسنل وتیم سلامت مرکز زمان آباد جهت توجه به این منطقه و ارایه خدمات مطلوب بهداشتی درمانی به مردم

✅ دستورخرید تجهیزات تکمیلی پیشرفته برای ارتقای سطح کارایی وعملکرد آزمایشگاه مرکز زمان آباد و ارایه انواع خدمات آزمایشات پزشکی به اهالی محترم منطقه در پی درخواست اعضای شورای اسلامی

✅ پیگیری راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی در مرکززمان آباد و احداث ساختمان و تامین فضای موردنیاز

✅ پیگیری استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در برخی روستاهای منطقه

بازدید و بررسی شاخص های سلامت منطقه و نحوه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی، توسط دکترچمن؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکتر بینش؛ معاون بهداشت و جمعی از مسئولین دانشگاه و معاونت بهداشتی از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی زمان آباد (خارتوران) در مورخ ۱۵ مرداد ماه صورت پذیرفت.

 

 

ارز؛ به منظور ارتباط موثر شما با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ابتدای سال ۱۳۹۷ برقرار شده است و ارزیابی خدمات ارایه شده به شما از طریق ارسال کدهای مربوطه، به شماره تلفن ۳۲۲۲۰۰۶۴ صورت می پذیرد.

شما می توانید با پاسخگویی صادقانه، ما را در بهبود عملکرد برنامه ها در حوزه سلامت یاری نمایید.

 تماس با هر شماره دیگری به غیر از شماره ۳۲۲۲۰۰۶۴ مورد تایید این معاونت نبوده و درصورت مشاهده مراتب را به شماره فوق اطلاع دهید.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود

توسط شورای اسلامی و دهیاری طرود صورت پذیرفت:

قدردانی و تشکر از دکترچمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شورای اسلامی و دهیاری روستای هدف گردشگری طرود به پاس خدمت رسانی و تجهیز مرکز خدمات سلامت روستایی طرود طی پیامی از دکتررضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود تقدیر و تشکر نمودند.

 

درمتن پیام مذکور خطاب به دکتر چمن ریاست دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آمده است:

« بدینوسیله به مصداق (من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق) از پیگیری های مجدانه شما در خدمت رسانی و تجهیز مرکز سلامت روستایی طرود صمیمانه سپاسگذاریم و توفیقات روزافزون شما و همکاران گرامی تان را از ایزدمنان خواستاریم. امید است با همت جنابعالی در آینده شاهد شکوفاترشدن منطقه در مبحث سلامت باشیم.»

13 معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در مورخ ۸ مرداد ۱۳۹۷ با حضور دکتر بینش؛ رئیس مرکز بهداشت شاهرود، معاونین اجرایی و فنی، مسئول آموزشگاه بهورزی و نماینده های بهورزان دانشگاه، در خصوص رفع مشکلات خانه های بهداشت ، اشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، ارائه خدمات عمومی ومطالبات بهورزان، برگزار و بحث و تبادل نظر گردید.