ورود كاربران

آخرين مطالب

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با همکاری سازمان های همکار، به مناسبت هفته سلامت مردان، در تاریخ ۱۰ اسفند ماه، اقدام به برگزاری اولین همایش دوچرخه سواری شهرستان شاهرود می نمایید.

????‍♀️همراه با اهدای هدایای ورزشی

????‍♂️پدران و پسران بالای ۱۵ سال

????جمعه ۱۰ اسفند، ساعت ۹ صبح

????مکان شروع: پارکینگ شهربازی (سرچشمه)

????مکان پایان: سالن مدیریت بحران شهرداری

سلامت مردان2

آیا میدانید هفته سلامت مردان چه روزی است؟

شعار هفته “مردان فعال تر، مردان سالم تر”

عناوين و محورهای اطلاع رسانی و آموزش در روزهای هفته ملی سلامت مردان ایران در سال ۹۷ :

♦️چهارشنبه اول اسفند: مردان فعال و بهره وری در محیط کار دوستدار فعالیت بدنی

♦️پنجشنبه دوم اسفند: نقش مستقیم و غیر مستقیم فعالیت جسمانی در پیشگیری و درمان بیماری های غیر واگیر، واگیردار، سلامت روانی و اجتماعی

♦️جمعه سوم اسفند: پدران، مشوق فعالیت جسمانی پسران و سایر اعضای خانواده

♦️شنبه چهارم اسفند: شهر دوستدار فعالیت جسمانی (پیاده روی/ دوچرخه سواری و …)

♦️یکشنبه پنجم اسفند: ایمنی و استاندارد در فعالیت های ورزشی

♦️دوشنبه ششم اسفند: مردان جوان فعال تر، عملکرد تحصیلی بالاتر

♦️سه شنبه هفتم اسفند: زندگی طولانی تر برای سالمندان و بیماران فعال

 

???? به مناسبت هفته سلامت مردان:

◀️ آیا میدانید در پایگاههای سلامت محل زندگی تان برای پیشگیری از هرگونه بیماری برای مردان کشورمان چه خدمات رایگانی ارائه میشود؟

✅ غربالگری سلامت مردان بیش از سی سال است در واحدهای بهداشتی توسط بهورزان، کاردانان و کارشناسان بهداشت ایران انجام میشود.

  مجموعه باعظمت و شگفت انگیزکائنات وآنچه درآسمان ها و زمین است  آیینه ی جمال وجلال خداوندی است که” بَدِیعُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ” می باشد. در این راستا خلاقیت، ابداع  وآفرینش توسط انسان ها، ادامه آفریدگاری است در زمین، توسط کسانی که از عطیه ی الهی ( دانش، هنر و مهارت) بهره‌مند گشته اند.

بی شک مهندسان ارجمند که درپاسخ به نیازهای جوامع ،توسعه وپیشرفت کشورها جلوه های زیبا ، ماندگار و مؤثری را ایجاد می نمایند در این خصوص ازجایگاهی ممتاز برخوردارمی باشند.

مهندسان تلاشگرانی هستند که پلی می سازند از انتهای کوچه ی بن بست به فضای بیکرانگی رفاه ،امنیت ،آسایش  وسلامت .آنان شبانه روز خویش را وقف می کنند تا دیگران شب هایی روشن  وروزهایی پرامید داشته باشند

پنجم اسفند ماه روز بزرگداشت خواجه نصرالدین طوسی و “روز مهندس” فرصت مغتنمی است که با یادکرد تلاشهای ارزنده کلیه همکاران مهندس شاغل در دانشگاه علوم پزشکی  وخدمات بهداشتی درمانی شاهرود به این عزیزان تبریک ودست مریزاد عرض نماییم.

دوام توفیق و سلامت کلیه مهندسان ارجمند را از پیشگاه آفریدگار سبحان  آرزو می نمایم.

 

بمنظور ارزیابی سطح آگاهی مراقبین سلامت از بسته های خدمتی ، در تاریخ ۹۷/۱۱/۲۷  آزمون حضوری از بسته های مراقبتی سالمندان و کتاب شیوه زندگی سالم در دوره سالمندی از مراقبین سلامت کلیه مراکز خدمات جامع سلامت بعمل آمد. نتایج آزمون پس از بررسی های لازم بمنظور تقدیر از نفرات برتر اعلام خواهد گردید.

13

همزمان با آغاز هفته سلامت مردان با “شعار مردان فعال تر ، مردان سالم تر” برنامه پیاده روی صبحگاهی با حضور مسئولین و کارکنان آقا؛ معاونت بهداشتی ، شهرداری ، سازمان امور مالیاتی و اداره ورزش و جوانان، در تاریخ ۱ اسفند ماه و از ساعت ۸ صبح، از مقابل درب معاونت بهداشتی به سمت پارک بلوار صورت گرفت. در ادامه این برنامه با همکاری اداره ورزش و مربی ورزشی در محل پارک بلوار  تمرینات کششی، نرمشی به صورت گروهی انجام پذیرفت.در پایان ضمن تقدیر و تشکر از افراد شرکت کننده در این برنامه، پذیرایی صورت گرفت.

1313.1

کارگاه احیاء پایه کودکان جهت کارکنان معاونت بهداشتی دانشگاه در تاریخ ۲۹ و ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ در سالن شماره یک معاونت برگزار گردید.

در این کارگاه که به مدت دو روز و برای بیش از ۱۵۰ نفر از پرسنل معاونت برگزار گردید مباحث مختلف مربوط به احیاء کودکان مربوط به حوادث مختلف مانند خفگی، غرق شدگی، گیر کردن اجسام خارجی در راه هوایی بدن و … آموزش ارایه گردید و در نهایت این موارد به صورت عملی از پرسنل شرکت کننده آزمون گرفته شد.

13

جلسه بررسی عملکرد حوزه معاونت بهداشتی در برنامه عملیاتی (hop) با حضور معاون محترم بهداشتی و فنی و مسولین واحدهای ستادی در تاریخ ۹۷/۱۱/۲۷ در سالن معاونت بهداشتی برگزار گردید.

در این جلسه  انحرافات ارزیابی خوداظهاری و  ارزیابی انطباق، تا  پایان آذر ماه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و همچنین راهکار مناسب جهت  برطرف نمودن انحراف ارزیابی انطباق تعداد محدودی از فعالیت ها ارایه گردید و از واحدهای برتر تقدیر صورت پذیرفت.

 

13

برگزاری همایش مبارزه با سرطان باهمکاری اداره آموزش وپرورش شاهرود و واحدسلامت نوجوانان وجوانان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ و در سالن اجتماعات شهید بهشتی شاهرود برای مدیران، معاونین و مشاورین ومراقبین سلامت مدارس، باشعار سرطان قابل درمان وپیشگیری است باخودمراقبتی وامید برگزار گردید.

دراین همایش به عوامل خطر ساز بیماری سرطان و راههای پیشگیری و مقابله با آن پرداخته شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مراسم افتتاح ساختمان جدید التاسیس مرکز خدمات جامع سلامت دهملا درراستای دستاوردهای چهل سالگی انقلاب بیان داشت: این مرکز جمعیتی در حدود ۴۱۰۰ نفر را تحت پوشش خود دارد که ۱۸۰۰ نفر جمعیت آن مربوط به دهملا و ۲۳۰۰ نفر دیگر در روستای های اطراف می باشد.

 

احسان بینش، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: این مرکز با زیربنای ۵۵۰۰ مترمربع و یک میلیارد تومان هزینه که ۲۰۰میلیون تومان آن را خیران سلامت تقبل کرده اند احداث شده است.

به گفته بینش، در این مرکز خدمات بهداشت خانواده، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، مامایی و دندانپزشکی و … به چهارهزار و ۱۰۰نفر جمعیت تحت پوشش ارائه می شود.

 

شایان ذکر است مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهملا شاهرود با حضور دکتر آشناگر استاندار سمنان ، دکتر حسینی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی، محمدی معاون استاندار و فرماندارشهرستان ، دکتر حمید کلالیان مقدم معاون توسعه مدیریت و منابع ، دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و جمعی از مدیران شهرستان و دانشگاه شاهرود روز سه شنبه ۲۳ بهمن ماه سال جاری افتتاح گردید

13.1

 

با حضور استاندار سمنان؛

ساختمان جدید التاسیس مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهملا شاهرود افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهملا شاهرود با حضور دکتر آشناگر؛ استاندار سمنان، دکتر حسینی؛ نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی، محمدی؛ معاون استاندار و فرماندارشهرستان، دکتر حمید کلالیان مقدم؛ معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر احسان بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و جمعی از مدیران شهرستان و دانشگاه شاهرود روز سه شنبه ۲۳ بهمن ماه سال جاری افتتاح شد.

 

ساخت این مجموعه از سال ۱۳۹۵ آغاز شد و برای ساخت این مجموعه یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. این بنا ۵۵۰متر مربع را شامل می‌شود که به دهملا و روستاهای همجوار ارایه خدمات خواهد کرد.

 

13

برگزاری کمیته اجرایی سلامت جوانان با حضور بینش؛ رئیس مرکز بهداشت شاهرود ، معاونین اجرایی و فنی، مسئولین واحدهای ستادی و نماینده سازمان ها و ادارات مرتبط با سلامت جوانان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار شد.

دکتربینش ضمن بیان اهمیت دوران جوانی، هدف این کمیته را تامین، حفظ و ارتقاء سلامت جوانان، هم راستا با برنامه عملیاتی و دستورالعمل های ارسالی وزارت بهداشت بیان کردند.

ایشان در ادامه بیان داشتند: جوان بودن ساختار جمعیتی کشورمان که حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و نیز روند رو به رشد عوامل خطر محیطی تهدیدکننده سلامت این قشر مهم از جامعه، بازنگری و یکپارچه­سازی اهداف، سیاست­ها، راهبردها و برنامه­های حوزه سلامت جوانان به ویژه گروه سنی ۱۸تا۲۹ سال را با اتخاذ رویکرد بین­بخشی و برون بخشی، بیش از پیش الزامی دانست. توجه به سلامت جوانان از چند جنبه مهم و اساسی است. اول اینکه برخورداری از سلامت همه­جانبه حق طبیعی جوانان است، دوم، با توجه به شکل­گیری بسیاری از عادات و رفتارهای اجتماعی در سنین نوجوانی و جوانی، مدیریت سلامت جوانان و پاسخگویی شایسته به نیازهای خاص این گروه سنی، می­تواند در آینده بیشترین ارزش اقتصادی و اجتماعی را برای جامعه به همراه داشته باشد و سوم، با سرمایه­گذاری برای ارتقاء سلامت جوانان می­توان از بسیاری از هزینه های مستقیم و غیرمستقیم سلامت که به دنبال از دست رفتن سال های مفید زندگی به دلیل مرگ و یا ناتوانی حاصل می­شود، جلوگیری نمود و با تضمین سلامت فرد فرد جوانان کشور، سلامت کل جامعه و نسل­های آتی کشور را تضمین نمود.

در ادامه ناجیه سعدی مسئول سلامت جوانان معاونت بهداشتی ضمن بیان چند بعدی بودن عوامل تعیین کننده سلامت جوانان، بیان داشتند وزارت بهداشت و درمان به تنهایی قادر به تامین سلامت جوانان یعنی گروه ۱۸ تا ۲۹ سال نمی باشد و نیازمند مشارکت و حمایت همه دستگاه ها و سازمان های دست اندرکار و ذینفع می باشد.

و برنامه های سلامت جوانان را به این شرح اعلام کردند:

  • ازدواج سالم ، شاد و پایدار
  • روابط اجتماعی سالم در جوانان
  • سبک زندگی سالم در جوانان
  • پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز در جوانان
  • کاهش مرگ و میر در جوانان
  • پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی
  • سایر برنامه ها

در ادامه مدعوین به بیان  چالش ها و مشکلات جوانان و ظرفیت اجرای برنامه های مرتبط و همکاری جهت اجرای بهتر برنامه ها پرداختند.

 

13

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در روز جمعه ۱۹ بهمن ماه و هشتمین روز از دهه فجر، خانه بهداشت قهج مرکز خدمات جامع سلامت بسطام با حضور دکتر حسینی  نماینده مردم  شهرستان های شاهرود و میامی، محمدی معاون استاندار و فرماندارشهرستان و دکتر کلالیان مقدم معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، معاون اجرایی معاونت بهداشتی و جمعی از مدیران شهرستان و دانشگاه شاهرود افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

خانه بهداشت قهج در فضایی به مساحت ۹۶مترمربع و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و شصت میلیون ریال احداث گردیده است.

13.1

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در روز جمعه ۱۹ بهمن ماه و هشتمین روز از دهه فجر، خانه بهداشت علی آباد مرکز خدمات جامع سلامت بسطام با حضور دکتر حسینی  نماینده مردم  شهرستان های شاهرود و میامی، محمدی معاون استاندار و فرماندارشهرستان و دکتر کلالیان مقدم معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، معاون اجرایی معاونت بهداشتی و جمعی از مدیران شهرستان و دانشگاه شاهرود افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

خانه بهداشت علی آباد در فضایی به مساحت ۹۶مترمربع و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و پانصد و هشتاد میلیون ریال احداث گردیده است.

13

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صبح روز دوشنبه با حضور معاون استاندار و فرماندار شاهرود ،معاون توسعه مدیریت و منابع، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی و جمعی از مدیران شهرستان و دانشگاه و در چهارمین روز دهه فجر پانسیون دو واحدی مرکز خدمات جامع سلامت طرود افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

این پروژه در دو مرحله اجرا شد که فاز یک این مجموعه اسفند ۹۴ آغاز و فاز دوم آن شهریور ۹۶، مجموعا در فضایی حدود  ۱۳۰ متر مربع و با اعتبار  دو میلیارد و ۶۰۰ میلون ریال تداوم یافت و  نهایتا  در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید.

13

 

13

به گزارش روابط عمومی دانشگاه نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی با محوریت شعار “افتخار به گذشته،امید به آینده” روز جمعه، ۱۲ بهمن، هم‌زمان با ورود امام راحل به ایران با حضور ۳۰دستگاه اجرایی در ۶۰غرفه توسط مسئولان شهرستان گشایش یافت

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در این نمایشگاه نسبت به ارایه دستاوردهای چهل ساله نظام سلامت در منطقه تحت پوشش خود همراه با سایر حوزه های دانشگاه اقدام نمود و با حضور کارشناسان خود به ارایه مشاوره‌ درخصوص پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان و ارایه آموزش و راههای پیشگیری و مبارزه با بیماریها، انجام خدمات اندازه گیری فشارخون، قندخون و بررسی BMI و …، جهت بازدید کنندگان از این نمایشگاه به صورت رایگان، نموده است.

زمان بازدید از نمایشگاه  دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی از تاریخ ۱۲ بهمن لغایت ۲۰ بهمن، از ساعت ۹ صبح ها تا ۱۲ ظهر  و بعد از ظهرها ۱۵:۳۰  تا ۱۸:۳۰ بوده است.