ورود كاربران

آخرين مطالب

جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی به همت آموزش و پرورش منطقه میامی و شبکه بهداشتی درمانی میامی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تاریخ اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شهرستان میامی برگزار گردید و ضمن صحبت در خصوص برنامه ملی خودمراقبتی و برنامه های شاد، از سفیران سلامت نمونه در برنامه های مختلف تقدیر گردید .

13

به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(س) و روز ملی جوان ، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با مشارکت سازمان های همکار باهدف معرفی مراکزخدمات جامع سلامت و ارایه خدمات مشاوره سبک زندگی سالم و مهارت های ارتباطی، مشاوره رایگان بهداشت روان و تغذیه سالم ، آموزش پیشگیری از رفتارهای پرخطر و تست رایگان ایدز، اقدام به راه اندازی اتوبوس ایدز در طول هفته سلامت، ۹۸/۱/۲۸ لغایت ۹۸/۲/۳ از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر جوان نموده است.

شعار روز جوان «من ارزشمندم» می باشد.

photo_2019-04-16_13-25-37

13

✅ گزارش نهایی طرح یک ماهه سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

 

✅ ۴۳۹۵ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و معدوم سازی ۳۷۱۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته!

 

❇️به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مصاحبه با دکتر احسان بینش؛ رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه، در یک ماهه طرح سلامت نوروزی اجرا گردیده در این معاونت، از تاریخ ۲۰/۱۲/۹۷ لغایت ۲۰/۱/۹۸، بیش از ۴۳۹۵ مورد، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، مراکز و اماکن بین راهی بازدید به عمل آمد که به دنبال آن ۳۴ مورد از مراکز و اماکن دارای مشکل تعطیل شده اند.

 

????بینش در ادامه افزود، در این مدت ۱۱۶ مورد بازدید از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی و ۱۴۲۲ مورد کلرسنجی و نمونه برداری از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی و ۱۷۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی و ۶۴۷ مورد سنجش با دستگاههای پرتابل صورت پذیرفته است.

 

????دکتر بینش میزان نمونه برداری از مواد غذایی را ۲۳۹ مورد و مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته معدوم شده از شروع طرح تا مورخه بیستم فروردین ماه را ۳۷۱۷ کیلوگرم اعلام داشتند.

 

????ایشان در خاتمه اعلام داشتند که در این بازه زمانی  به ۵۳ مورد شکایات مردمی و سامانه ۱۹۰ رسیدگی شده است.

 

 

 

@behdashtshahrood

دکتر احسان بینش معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان شاهرود، در روز جمعه ۲۳ فروردین ماه و از ساعت ۹:۳۰ صبح  در قالب سی و هشتمین دیدار چهره به چهره دکترحسینی شاهرودی  نماینده شاهرود و میامی با مردم و در مدرسه قلعه شاهرود ، به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در فریضه باشکوه نماز جمعه به منظور مرتفع کردن مشکلات حوزه سلامت شهروندان شرکت نمودند و با مردم دیدار چهره به چهره داشتند.

photo_2019-04-13_12-55-11

جلسات آموزشی توسط واحدهای مختلف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برای دانشجویان پزشکی به مدت یک هفته و از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۲ فروردین ماه در سالن های آموزش معاونت برگزار گردید.

13

اولین جلسه گروه مدیریت و کارشناسان ستادی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۸ در سالن شماره یک این معاونت برگزار گردید و در ارتباط با مسایل مختلف بهداشتی درمانی و خدماتی بحث و تبادل نظر گردید.

13

تیم روانشناس های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تاریخ ۱۸/۱/۹۸ به روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی اعزام گردیدند وبا  توجه به بروز مشکلات با توجه به بلایای طبیعی، با مراجعه خانه به خانه، به ارائه حمایت های روانی و اجتماعی به مردم آسیب دیده پرداختند.

13

شعار روز جهانی بهداشت سال ۲۰۱۹

مراقبت­های اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی سلامت”           ” Primary Health care for universal health coverage

روز جهانی بهداشت که هر سال ۷ آوریل (۱۸ فروردین) به مناسبت سالگرد تأسیس سازمان جهانی بهداشت برگزار می‌شود، فرصتی فراهم می‌آورد تا یکی از نگرانی‌های مردم جهان مطرح گردد

سازمان جهانی بهداشت بر اساس این اصل بنا شده که همه افراد بتوانند به حق خود به بالاترین سطح ممکن از سلامت دست یابند. هفتم آوریل روز جهانی بهداشت می باشد و به منظور تاکید بر موضوعات مرتبط به حوزه سلامت  همه ساله سازمان جهانی بهداشت شعاری را مطرح می کند. شعار سال ۲۰۱۹ این سازمان عبارتست از:

شعار روز جهانی سلامت ۱۳۹۸:

                                      مراقبت­های اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی سلامت

موضوع روز جهانی سلامت ۱۳۹۸:

                                                          مراقبت­های اولیه بهداشتی

شعار روز جهانی بهداشت سال۲۰۱۹میلادی (۱۳۹۸ هجری شمسی) “پوشش همگانی بهداشت

پوشش همگانی بهداشت هدف نخست سازمان جهانی بهداشت است.کلید دستیابی به این هدف حصول اطمینان از این امراست که هرکسی بتواند به مراقبتهای مورد نیاز خود در هر زمان که به آن نیاز دارد دسترسی داشته باشد.

کشورهایی در نقاط جهان به پیشرفت هایی در این حوزه نائل شده اند . با این وجود هنوز میلیونها نفر به هیچ یک از مراقبتهای  بهداشتی دسترسی ندارند.تعدادبیشتری از افراد مجبورند که بین مراقبتهای بهداشتی و سایر هزینه های روزمرهنظیر غذا ، پوشاک و یا حتی مسکن یکی را انتخاب کنند. به همین دلیل است کهسازمان جهانی بهداشت ، برای روز جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۹ بر پوشش همگانیبهداشت تمرکز کرده است.

پوشش همگانی بهداشت متضمن این نکته است که تمامی افراد و جوامع بتوانند در هرزمان و هر مکانی که به خدمات بهداشتی با کیفیت نیاز داشته باشند، بدون بارمالی به آن دسترسی داشته باشند. این امر شامل طیف وسیعی از خدمات مورد نیازدر سراسر عمر از ترویج و ارتقا سلامت تا پیشگیری، درمان، بازتوانی ومراقبتهای تسکینی است و به بهترین نحو بر پایه یک سیستم قوی مراقبتهای  بهداشتی اولیه، قابل عرضه می باشد. همچنین بهبود غذا و تغذیه به عنوان دومین اصل سیستم PHC درنظر گرفته شده است.