ورود كاربران

آخرين مطالب

 

 

آزمون نهایی دانش آموختگان مرکز آموزش بهورزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور، دکتر بینش؛ معاون بهداشتی ، آقای یوسفی؛ معاون اجرایی و خانم رضایی؛ مدیر مرکز و کلیه مربیان مرکز، در مورخه ۹۸/۴/۳۱ برگزار گردید.
(دراین آزمون تعداد ۲۳ نفر از فراگیران ورودی سال ۱۳۹۶ که موفق به گذراندن کلیه واحدهای تئوری -عملی و کارآموزی شده بودند، شرکت داشتند .

در پایان برنامه آزمون، اردوی فرهنگی تفریحی یک روزه امامزاده قطری با حضور کلیه مربیان و دانش آموختگان برگزار گردید.

13

بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت مجن در تاریخ دوم مرداد ماه ۱۳۹۸ انجام پذیرفت.

در این بازدید، دکتر بینش؛ معاون بهداشتی، دکتر قدسی پور؛ معاون فنی، شریفی عرب؛ مدیر حراست دانشگاه حضور داشتند.

 

 

 

13

با کمال تاسف مصیبت درگذشت همکار گرامیمان، مرحومه مغفوره “صدیقه عاشور” (بهیار مرکز مجن، معاونت بهداشتی) را به تسلیت عرض نموده و ضمن طلب آمرزش برای آن مرحومه، از خداوند متعال برای بازماندگان آرزوی صبر و اجر داریم.

13

فراخوان ثبت نام دوره بازآموزی طب کار

(ویژه پزشکان عمومی)

مکان: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

زمان برگزاری : ۱۴-۱۰ مرداد ماه سال ۹۸

آدرس سایت جهت ثبت نام      ardabil.ircme.ir

 

 

دوره سه روزه آموزشی دختران و ازدواج موفق، به مناسبت هفته ازدواج، با همکاری واحد های آموزش و ارتقاء سلامت و بهداشت مدارس معاونت بهداشتی شاهرود و سمن چراغ راه زندگی، از تاریخ ۲۷ لغایت ۲۹ تیرماه ۱۳۹۸ در سالن آموزش معاونت با حضور حجت الاسلام دکتر رهنمایی برگزار گردید.

در این تاریخ نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت، نیز جهت بازدید عموم در سالن معاونت بهداشتی برپا گردید.

13

کارگاه آموزشی تکامل با تکیه بر بازی، جهت حساس سازی و آموزش روانشناسان جهت انتقال اطلاعات به گروه هدف، در محل معاونت بهداشتی شهرستان شاهرود در تیر ماه ۱۳۹۸ برگزار گردید.

در ابتدا اهداف کارگاه توسط سرکارخانم دکتر واحدی کارشناس کودکان بیان گردید و سپس مقدمه ای توسط سرکارخانم نیک خصلت کارشناس کودکان در مورد پرسشنامه سنین و مراحل و تست بیلی ارائه شد. درادامه کارگاه، مهارت آموزی با انجام عملی  فعالیتها و بازیهایی با هدف حمایت از تکامل همه جانبه کودکان و  ارتقای تعامل والدین و کودک توسط خانم قاسمی مربی مرکز تست بیلی انجام گردید .

IMG-20190627-WA0002

 

جلسه مصاحبه پذیرفته شدگان شرکت فناوری اطلاعات سلامت با حضور معاون بهداشتی، نماینده شرکت آوای سلامت، مدیر حراست، مدیر بازرسی، کارشناس حقوقی و کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۸ برگزار گردید.

در این جلسه مصاحبه علمی و بررسی جهت انتخاب متقاضی واجد شرایط  صورت پذیرفت.

IMG_2754

❗گزارش نهایی

✅ پوشش ۷۹ درصدی مراقبت گروه هدف در بسیج‌ ملی کنترل فشارخون.

????دکتر احسان بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون شاهرود:

???? فشارخون بیش ۱۰۵ هزار نفر در شهرستان های شاهرود و میامی، بررسی و ثبت شده است.

???? میزان مراقبت و ثبت فشار خون نسبت به هدف کشوری ۱۵۷ درصد بوده است.

???? از همکاران و عموم مردم به جهت همراهی تقدیر و تشکر می شود.

????طرح کشوری تمام شد اما همکاران ما همیشه آماده مراقبت فشارخون افراد هستند.

 

برنامه معدوم سازی تعداد ۴۳۱ عدد قلیان که در مدت یک سال، توسط کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از سطح شهر شاهرود و از رستوران ها، قهوه خانه ها، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی جمع آوری شده بود، با حضور نمایندگان دادستانی، شهرداری و معاونت بهداشتی شاهرود، انجام پذیرفت.

13

 

دراین جلسه کیفی سازی مدارس مروج سلامت مورد بحث قرار گرفت و کارشناسان به نقاط قوت و چالش های این موضوع پرداختند

در ادامه موضوع بهداشت دهان ودندان و طرح فلورایدتراپی و دندان های بدون پوسیدگی در پایه هفتم مطرح شد و مقرر شد باهمکاری ادارات آموزش و پرورش و معاونت بهداشتی این اقدامات در راستای حفظ و ارتقاء سلامت دانش آموزان انجام گیرد.

 

131

✅ ۱۰۰ درصد هدف کشوری مشخص شده بسیج ملی کنترل و پیشگیری از بیماری فشار خون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مدت ۳هفته محقق گردید.

????دکتر احسان بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با اعلام این موضوع که در راستای اجرای برنامه ملی مراقبت و کنترل فشارخون، برای دانشگاه های سطح کشور حد انتظاری مشخص گردیده است بیان داشتند که این دانشگاه ظرف مدت ۳ هفته، به ۱۰۰ درصد هدف کشوری مشخص شده، دست یافته است.

????دکتر بینش اعلام کردند که از زمان شروع این پویش تا کنون فشارخون بیش ۹۳ هزار نفر در شهرستان های شاهرود و میامی اندازه گیری و ثبت شده است که از این میزان، بیش از ۶۱ هزار نفر به مراکز خدمات جامع شهری و روستایی و پایگاه های سلامت مراجعه نموده اند و بیشتر از ۳۱ هزار نفر هم در ایستگاه های ثابت و سیار و کانون های سلامت محلات خدمات دریافت کرده اند.

????بینش افزود؛ میزان مراقبت و ثبت فشار خون نسبت به هدف کشوری تا کنون ۱۳۹ درصد بوده است، اما با توجه به اینکه هدف گذاری ما از ابتدای برنامه تحقق صد در صدی مراقبت ها بوده است، این میزان نسبت به جمعیت بالای سی سال که جمعیتی در حدود ۱۳۴۰۰۰ نفر می باشد، تا کنون نزدیک به ۷۰ درصد می باشد.

????دکتر بینش مراتب تقدیر و تشکر خود را،  از زحمات کلیه همکاران، داوطلبان سلامت، سفیران سلامت، اعضای کانون های سلامت محلات، همکاران هلال احمر، شهرداری و سایر سازمان ها و ادارات شهرستان های شاهرود و میامی و عموم مردمی که در این طرح مشارکت داشته اند را اعلام داشتند.

????ایشان در پایان از کلیه افراد بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی که تا کنون اقدام به اندازه گیری فشارخون خود ننموده اند، دعوت کردند که تا قبل از پایان این طرح (۱۵ تیرماه) و به صورت کاملا رایگان، ضمن مراجعه به نزدیک ترین مرکز و یا ایستگاه مراقبت فشارخون، گامی موثر در جهت حفظ سلامتی خود بردارند.

 

✅افتتاحیه رسمی نمایشگاه خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی در شهرستان میامی

????به مناسبت بسیج ملی کنترل فشارخون، نمایشگاه سکته های قلبی و مغزی، با هدف آموزش عموم توسط معاونت بهداشت شاهرود و شبکه بهداشت میامی از تاریخ ۹ تیر، در بیمارستان میامی آغاز به کار نموده، به صورت رسمی افتتاح گردید.

????در این مراسم دکتر محمدحسنی رییس شبکه میامی ضمن بیان خیرمقدم، در ارتباط با اهمیت توجه به بیماری فشارخون، خودمراقبتی و افزایش توجه افراد به سلامتی خود جملاتی ایراد نمودند.

????نمایشگاه فوق تا مورخ پنج شنبه ۱۳ تیر ماه و در مکان بیمارستان میامی دایر خواهد بود و فشارخون مراجعین به صورت رایگان اندازه گیری و مراقبت خواهد شد.

13

شیوه زندگی سالم نقش بسزایی در حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری ها دارد. متاسفانه رفتارهای نادرست در این حوزه نظیر رژیم غذایی نادرست ،کم تحرکی و استعمال دخانیات در جامعه رواج یافته است و تاثیر بسزایی در ایجاد بیماریهای غیر واگیر مانند سکته های قلبی و مغزی ، سرطانها ، دیابت،  فشارخون و بیماریهای تنفسی دارد .

نظر به اهمیت شیوه زندگی سالم در سلامت جامعه بخصوص گروه سنی میانسال که نقش والد را دارند  و مشکلات سلامتی این گروه خانواده و جامعه را از نظر فرهنگی، اقتصادی و روحی و روانی تحت تاثیر قرار میدهد در این راستا و به منظور افزایش آگاهی و مهارت مراقبین سلامت و پزشکان شاغل در مراکز واحد سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در تاریخهای ۳ و ۴ تیرماه  و ۱۰ و ۱۱ تیرماه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی SOC  و فعالیت جسمانی در میانسالان سالم و بیمار نموده است. در این جلسه آموزشی همکاران روانشناس حوزه دانشگاه و آقای دکتر یونسیان ریاست دانشکده تربیت بدنی در خصوص مشاوره ورزشی ؛ اجزای استاندار جلسه ورزش و تجویز قدم به قدم ورزش و همچنین ورزش در افراد مبتلا به بیماری  قلبی ، فشارخون ، دیابت ، کمردرد ؛ آرتروز و … به بیان مطالب خود اقدام فرمودند. در پایان پس آزمون و ارزشیابی کارگاه و پرسش و پاسخ بعمل آمد.

13