ورود كاربران

آخرين مطالب

برگزاری جشنواره غذای سالم، به همت سفیران سلامت محله مرکز خدمات جامع سلامت شهرک امام، با همراهی نمایندگان سفیران سلامت محله های شهر شاهرود و واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

 6 آذر ماه ۱۳۹۸

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

برگزاری جلسات هفتگی سفیران سلامت محله توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

#هر_خانه_یک_پایگاه_سلامت

#سلامت_برای_همه_توسط_همه

جلسه هماهنگی سفیران سلامت دانشجویی توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی با دانشگاه های شهرستان شاهرود در مورخ ۴ آذر ماه ۱۳۹۸ برگزار گردید.

آنتی‌بیوتیک‌ها قادر به درمان همه انواع عفونت نیستند. آنتی‌بیوتیک‌ها قادر به درمان سرماخوردگی، سردرد یا آنفلوانزا نیستند.

در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها احتیاط کنید! بگذارید آنتی‌بیوتیک‌ها همچنان اثربخش باشند!

مصرف صحیح و به جای آنتی‌بیوتیک‌ها یک مسئولیت همگانی است! همه در این مسئولیت صحیح هستیم!

واحد آموزش و ارتقای سلامت -معاونت بهداشت 

همزمان با هفته ملی سلامت بانوان و بزرگداشت مقام زنان و در راستای افزایش آگاهی اجتماعی آنان واحد سلامت خانواده با همکاری واحد آموزش و ارتقای سلامت اقدام به برگزاری کارگاه یکروزه سواد عاطفی، سلامت زنان، رشد خانواده و جامعه در تاریخ ۹۸/۸/۲۱ جهت کلیه همکاران خانم ستاد معاونت بهداشت، مسئولین سفیران سلامت محله، نمایندگان سفیر سلامت محله و مسئولین رده میانی مراکز خدمات جامع سلامت نموده است. در این کارگاه یکروزه که با حضور خانم دکتر ابراهیمی جامعه شناس بعنوان مدرس کارگاه برگزار گردید در خصوص اهمیت خودمراقبتی، نقش سلامت جسمی و روحی و روانی فرد و داشتن سواد عاطفی بعنوان یک عامل موثر در موفقیت های زندگی فردی و اجتماعی آنان و راهکارهای مناسب توضیحات کاملی ارائه و در پایان به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل با حضور دکتر بینش معاون بهداشت و اعضاء کمیته در سالن جلسات معاونت برگزار گردید. در این کمیته در خصوص ارتقاء آمادگی عملکردی  واحدها از نظر نیروی انسانی، لوازم و تجهیزات و ارائه خدمات تخصصی در زمان بلایا بحث و تبادل نظر گردید.

با عنایت به فرا رسیدن هفته ملی اطلاع رسانی ایدز ۱۵-۹ آذر ماه ۹۸ کمیته فنی در روز دوشنبه مورخ ۲۷/۰۸/۹۸  در سالن آموزش معاونت بهداشتی با حضور معاون بهداشتی، مدیر گروه بیماری ها، نمایندگان ادارات ، سازمان ها و فرمانداری، مسئولین واحد های ستاد معاونت بهداشتی و کارشناسان واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها برگزار گردید.

در راستای اجرای  هرچه بهتر کمپین  پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان (۹مهر الی ۹ آبان ماه ) ، کمیته فنی با حضور نمایندگان ادارات ( اداره ورزش و جوانان و اداره آموزش و پرورش و ..) و مسئولین واحد های فنی و نماینده معاونت درمان روز سه شنبه مورخه ۲۳/۷/۹۸ در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید.

با عنایت به فرا رسیدنهفته ملی دیابت ۱۸ لغایت ۲۴ آبان ۱۳۹۸، در جهت ارتقاء میران فعالیت بدنی بیماران دیابتی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اقدام به برگزاری پیاده روی با حضور بیماران دیابتی تحت پوشش کلینیک غیر واگیر دانشگاه، با حضور نماینده اداره ورزش و جوانان، مشاور امور بانوان معاونت بهداشتی، پزشک کلینیک دیابت و کارشناسان بیماری معاونت نمود. این مراسم که با سخنرانی خانم دکتر پوریحیی، فعالیت بدنی و اجرای مسابقه و پذیرایی همراه بود در روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه در پارک بهاستان و از ساعت ۹ الی ۱۱:۳۰ صبح برگزار گردید.

انتخاب آقای “عبدالرضا یوسفی”معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، به عنوان رابط نمونه کشور فصلنامه بهورز ، در سال ۱۳۹۸

در مراسمی که در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ و در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید، لوح تقدیری در این زمینه به ایشان اهدا گردید.

در متن لوح تقدیر ایشان آمده است؛ “توسعه سلامت در روستاهای میهن اسلامی مرهون دانش و تلاش بهورزان و تربیت کنندگان آنهاست. الگوی آموزش بهورزان در ایران یکی از بی بدیل ترین تجربیات جهانی برای تربیت بر مبنای نیاز و مبتی بر هدف است.”

بدین وسیله این انتخاب را به ایشان و تمامی تلاشگران عرصه سلامت تبریک عرض می نماییم.

روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

انتخاب خانم “زینب ابراهیمیان” بهورز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خانه بهداشت “حسین آباد کالپوش” شهرستان میامی، به عنوان بهورز نمونه کشور، در سال ۱۳۹۸

لوح تقدیر ایشان توسط وزیر محترم بهداشت، در مراسمی که در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ و در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید، اهدا گردید.

این انتخاب را به ایشان و تمامی بهورزان پرتلاش عرصه سلامت صمیمانه تبریک عرض می نماییم.

روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

برگزاری کنفرانس یکروزه علمی منطقه ای پیشگیری و مراقبت بیماری آنفلوآنزا با تاکید بر آنفلوآنزای پرندگان در دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، کنفرانس یکروزه علمی منطقه ای پیشگیری و مراقبت بیماری آنفلوآنزا با تاکید بر آنفلوآنزای پرندگان با حضور معاونین بهداشتی کلان منطقه یک کشور، مسئول مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره کل دامپزشکی استان، اساتید و اعضای هیات علمی دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۸ در سالن همایش امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد.

دکتر احسان بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در این برنامه به عنوان سخنران در ارتباط با بیماری آنفلوآنزا حضور داشتند.

محورهای این همایش: مقررات بهداشتی و بین المللی، بیماریهای نو پدید و باز پدید، مراقبت سندرومیک، برنامه ملی و استراتژیک آنفلوآنزا، درمان و پروفیلاکسی دارویی، برنامه آنفلوآنزای پرندگان در کشور و نقش بهداشت محیط در کنترل و پیشگیری بوده است.

طرح تحقیقاتی “بررسی شیوع ناباروری درایران” از تاریخ ۲۵/۸/۹۸ به مدت یکماه جهت زنان ۱۵-۴۹ ساله در سراسر کشور به اجرا در می آید.

ناباروری به عنوان یک مشکل سلامت باروری، نظام سلامت را با چالش های متعددی مواجه نموده است و شناخت وضعیت موجود درکشور به منظور برنامه ریزی مناسب و موثر از اهمیت خاصی برخوردار است.

این طرح از طریق تکمیل پرسشنامه، با مراجعه به درب منازل انجام می پذیرد.

همکاران طرح دارای کارت شناسایی عکس دار می باشند.

زمان پیاده روی : روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۸  ساعت ۹٫۳۰ صبح

مکان: پارک بهارستان

گروه هدف: بیماران دیابتی تحت پوشش کلینیک غیر واگیر

با عنایت به اهمیت پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در کاهش مرگ و میر زودرس و ناتوانی، کارگاه آموزشی ویژه پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تاریخ ۱۱ و ۱۲ آبان ماه ۹۸ برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی، دکتر حیدری؛ متخصص غدد، در ارتباط با پیشگیری و کنترل دیابت، دکتر پور یحیی؛ متخصص داخلی، پیرامون پیشگیری و کنترل فشارخون و دکتر ذوالفقاری در خصوص پیشگیری و کنترل دخانیات سخنرانی نمودند.