ورود كاربران

تاریخ ویرایش: پنج شنبه, ۱۸ آذر , ۱۳۹۵

اخبار › کارگاه حفاظت تنفسی در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد

photo_2016-12-07_15-12-34

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی:

کارگاه حفاظت تنفسی در روز ۱۷ آذرماه باحضور ۳۰ نفر از مهندسین بهداشت حرفه ای ، محیط و ایمنی ،در محل سالن اجتماعات شماره ۲ معاونت بهداشتی برگزار شد.

دکتر محمد محمدی سرپرست معاونت بهداشتی هدف از این کارگاه را توانمند سازی بازرسین بهداشت حرفه ای ،محیط و کارشناسان تشکیلات بهداشت حرفه ای بیان کرد.

 دکتر محمدی در ادامه بر نظارت مستمر بازرسین،  اجرای صحیح قوانین و دستورالعملهای بهداشت حرفه ای و حفاظت از سلامت قشر ضعیف و زحمتکش کارگری تاکید نمودند.

مهندس شیوا زاهدی سرپرست واحد بهداشت حرفه ای به اهداف کارگاه اشاره و بیان کرد، با توجه به اینکه دستگاه تنفسی از مهمترین راههای ورود آلاینده های محیطی کار به بدن است، لذا به منظور پیشگیری از ورود آلاینده های تنفسی و جلوگیری از اثر آنها بر بدن انسان مجموعه اقداماتی انجام می شود که تحت عنوان برنامه حفاظت تنفسی از آن ها نام برده می شود،  و یکی از برنامه های مهم به منظور حفاظت از سلامت دستگاه تنفسی کارکنان در محیطهای شغلی است.

مهندس زاهدی در ادامه بر لزوم نظارت بازرسین، بر اجرای صحیح ماده ۹۱ قانون کار ( تهیه و انتخاب مناسب وسایل حفاظت فردی، آموزش کارگران و نظارت برنحوه صحیح استفاده از وسایل فوق که بر عهده کارفرمایان است) تاکید نمود.

درپایان مهندس وحید غریبی ،مدرس وعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مورد اجزاء برنامه حفاظت تنفسی، ارزیابی خطرات تنفسی، انتخاب ماسک تنفسی، تجهیزات تنفسی هوا رسان و معرفی استانداردها ، آموزش لازم را به کارشناسان ارائه کردند.

نظرات

Your email address will not be published. Required fields are marked *