ورود كاربران

تاریخ ویرایش: دوشنبه, ۱۳ شهریور , ۱۳۹۶

اخبار › برگزاری همایش بزرگداشت روز بهورز در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

photo_2017-09-04_07-35-52

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی و به نقل از روابط عمومی دانشگاه:

 

همایش دانشگاهی بزرگداشت روز بهورز با حضور دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه ، دکتر محمد محمدی معاون بهداشتی ،معاونین فنی واجرایی و مسولین ستادی معاونت بهداشتی با شرکت بهورزان خانه های بهداشت شهرستانهای شاهرود ومیامی روزیکشنبه ۱۲ شهریورماه در سالن پورسینا دانشکده پزشکی برگزار شد.

در ابتدا دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن عرض خیر مقدم، بهورزان را نقطه قوت حوزه بهداشت دانست و اظهار داشت:بهورزان، نمونه بسیار مناسبی از فناوری کم هزینه، پرثمر و  بهترین پیام آوران سلامت در کشورند که با تلاش مضاعف خود و با کمترین امکانات و با تلاش و فعالیت شبانه  روزی،  نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت اگرامروز شاهد ریشه کنی بیماریهایی مانند فلج اطفال،کاهش مرگ و میر کودکان و مادران و کاهش بیماریهای واگیر در کشور هستیم باید همه‌ را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانیم‌، زیرا ارتقای‌ شاخص ‌های‌ بهداشتی‌ کشور به ویژه در روستاها در گروی تلاش‌ و فعالیت‌ این‌ عزیزان‌ است‌.

وی با بیان اینکه بهورز ساکن روستا و از بطن مردم همان روستا است و با آداب و رسوم و فرهنگ و زبان آن مردم آشنایی کامل داردو برای رضای حق تعالی ، سلامت را به مردمش تقدیم می نماید.

دکتر محمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن خیر مقدم و تبریک روز بهورز، هدف از برگزاری این مراسم را تقدیر و قدردانی از مربیان و بهورزان عنوان کرد و افزود : این عزیزان که در خط مقدم جبهه سلامت فعالیت می کنند، در تمام فصول سال در راه سلامتی مردم می کوشند لذا اجر و پاداشی بس بزرگ نزد خداوند دارند زیرا عمر خود را وقف خدمت به مردم و حفظ سلامت آنان می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود جایگاه بهورزان را در نظام سلامت کشور بسیار برجسته  ومهم دانست وبیان داشت  نقش کلیدی بهورزان زمانی مشخص می شود که در دور افتاده ‌ترین ‌روستاهای‌ کشور با ارائه خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان ، از بروز ‌بیماری‌ در جامعه‌ پیشگیری می کنند.

وی خطاب به بهورزان بیان داشت : اگر امروز نظام سلامت کشور افتخاراتی را کسب کرده بخش اعظمی از آن مدیون بهورزان است.

شایان ذکر است  دراین مراسم که همزمان با ۱۲شهریور ماه روز رسمی بهورز برگزارگردید ضمن قرائت پیام وزیر بهداشت دکتر سیدحسن هاشمی به مناسبت روز بهورز از  ۲۰ نفر از بهورزان  و مربیان نمونه و ۱۶نفراز بهورزان بازنشسته سال با اهدای لوح وهدایا تقدیر گردید. برگزاری مسابقه علمی ،قرائت دکلمه و شعر و اجرای برنامه موسیقی سنتی ازدیگربرنامه های این مراسم بود.

photo_2017-09-04_07-34-58photo_2017-09-04_07-34-24

photo_2017-09-04_07-34-40photo_2017-09-04_07-35-09

نظرات

Your email address will not be published. Required fields are marked *