ورود كاربران

تاریخ ویرایش: سه شنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۸

اخبار بسیج ملی فشار خون › محقق شدن هدف کشوری مشخص شده در بسیج ملی کنترل و پیشگیری از بیماری فشار خون

✅ ۱۰۰ درصد هدف کشوری مشخص شده بسیج ملی کنترل و پیشگیری از بیماری فشار خون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مدت ۳هفته محقق گردید.

????دکتر احسان بینش؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با اعلام این موضوع که در راستای اجرای برنامه ملی مراقبت و کنترل فشارخون، برای دانشگاه های سطح کشور حد انتظاری مشخص گردیده است بیان داشتند که این دانشگاه ظرف مدت ۳ هفته، به ۱۰۰ درصد هدف کشوری مشخص شده، دست یافته است.

????دکتر بینش اعلام کردند که از زمان شروع این پویش تا کنون فشارخون بیش ۹۳ هزار نفر در شهرستان های شاهرود و میامی اندازه گیری و ثبت شده است که از این میزان، بیش از ۶۱ هزار نفر به مراکز خدمات جامع شهری و روستایی و پایگاه های سلامت مراجعه نموده اند و بیشتر از ۳۱ هزار نفر هم در ایستگاه های ثابت و سیار و کانون های سلامت محلات خدمات دریافت کرده اند.

????بینش افزود؛ میزان مراقبت و ثبت فشار خون نسبت به هدف کشوری تا کنون ۱۳۹ درصد بوده است، اما با توجه به اینکه هدف گذاری ما از ابتدای برنامه تحقق صد در صدی مراقبت ها بوده است، این میزان نسبت به جمعیت بالای سی سال که جمعیتی در حدود ۱۳۴۰۰۰ نفر می باشد، تا کنون نزدیک به ۷۰ درصد می باشد.

????دکتر بینش مراتب تقدیر و تشکر خود را،  از زحمات کلیه همکاران، داوطلبان سلامت، سفیران سلامت، اعضای کانون های سلامت محلات، همکاران هلال احمر، شهرداری و سایر سازمان ها و ادارات شهرستان های شاهرود و میامی و عموم مردمی که در این طرح مشارکت داشته اند را اعلام داشتند.

????ایشان در پایان از کلیه افراد بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی که تا کنون اقدام به اندازه گیری فشارخون خود ننموده اند، دعوت کردند که تا قبل از پایان این طرح (۱۵ تیرماه) و به صورت کاملا رایگان، ضمن مراجعه به نزدیک ترین مرکز و یا ایستگاه مراقبت فشارخون، گامی موثر در جهت حفظ سلامتی خود بردارند.

 

نظرات

Your email address will not be published. Required fields are marked *