ورود كاربران

تاریخ ویرایش: یکشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۸

اخبار › مصاحبه با معاون بهداشتی در ارتباط با بیماری “تب ‌کریمه کنگو”

❇️ به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در مصاحبه با دکتر احسان بینش؛ رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی و متخصص بیماری‎های عفونی، مردم در عید قربان باید مراقب بیماری “تب ‌کریمه کنگو” باشند:

بیماری “تب ‌کریمه کنگو” یک بیماری حاد تب‌دار و خون‌ریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.

بیماری در حیوانات اهلی علایم مشخصی ندارد، حیوانات از طریق گزش کنه آلوده می شوند اما باعث بیماری و مرگ حیوان نمی شود. لذا خون این حیوانات برای انسان آلوده کننده است و از طرفی دیگر انسان می تواند در اثر گزش کنه های آلوده نیز مبتلا شود و خون و ترشحات بدن انسان آلوده که بیمار می شود نیز برای افراد دیگر آلوده کننده خواهد بود.

🔹بیماری تب کریمه کنگو در همه سنین و هر جنسی ممکن است بیماری رخ دهد اما در صورت تشخیص زودهنگام، قابل درمان است.

🔹گوشت دام ذبح شده قبل از مصرف، باید به مدت حداقل ۲۴ساعت در یخچال (دمای چهار درجه سانتی‌گراد) قرار داده شود.

🔹این بیماری از طریق گوشت پخته شده انتقال نمی یابد، لذا توصیه می شود؛ از مصرف گوشت و جگر خام و نیمه خام خودداری شود.

🔷بهتر است خرید دام را از مراکزی انجام شود که زیرنظر سازمان دامپزشکی بوده باشند.

🔹تب کریمه کنگو در ۳۰ درصد موارد حتی با اقدامات درمانی با مرگ و میر مواجه بوده و کشنده است، این بیماری درمان دارد و داروی آن در کشور موجود است.

🔷 به افراد ذبح کننده و قصاب ها توصیه می‌کنیم از وسایل حفاظت فردی استفاده کنند.

🔹چنانچه گوشت از منبع نامطمئن تهیه شود، احتمال ابتلا به بیماری افزایش پیدا می کند. ذبح کنار خیابانی و خرید آن، از نظر انتقال بیماری خطرناک است.

⭕️✅ افراد در صورت شک ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو باید به نزدیک ترین مرکز بهداشت درمانی و یا کلینیک‌های تخصصی بیماری‌های عفونی مراجعه نماید.

نظرات

Your email address will not be published. Required fields are marked *